Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym dniu ludzie ze wszystkich stron świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. Do egzaminów zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas III-VI. Klasę 4B odwiedził pan Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który wraz z uczennicą Zuzanną Styczeń demonstrował naukę tabliczki mnożenia za pomocą metody mnemotechnicznej. Główną formą egzaminu były losy. Każda osoba, która prawidłowo rozwiązała pięć przykładów z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Egzaminy przebiegły sprawnie, w przyjaznej atmosferze. Uczniowie chętnie próbowali swoich sił. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
Gratulujemy wszystkim, którzy zdali egzaminy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.
Dziękujemy nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!