Szkoła Podstawowa nr 2 wybiera Patrona

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
    Wyboru dokonywano spośród czterech kandydatów:
  • Janusza Korczaka
  • Królowej Jadwigi
  • Marii Skłodowskiej-Curie
  • Młodych Ekologów
Kto wygrał? Zwycięzcę ogłosi komisja po przeliczeniu wszystkich głosów. Informacja podana zostanie na stronie internetowej szkoły.