W zdrowym ciele zdrowy duch

Z okazji Dnia Chłopaka oraz Święta Pieczonego Ziemniaka 1 października klasy trzecie brały udział w wycieczce do Adrenalina Parku. Dzieci zdobyły sprawność alpinisty - wspinacza próbując swoich sił na parkach linowych, tyrolce. Uwieńczeniem dnia było ognisko i wspólne zabawy. Wycieczka była zakończeniem cyklu lekcji przyrody o roślinach zbożowych, okopowych, oleistych, włóknistych.

W szkole na zajęciach, lekcji pokazowej oraz w gospodarstwie rolnym dzieci uczyły się rozpoznawać rośliny, przygotowywały zdrowe śniadanie oraz zapoznały się z ciężką pracą rolnika.