Klikam z głową

Uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartej i piątych uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych Klikam z głową, przeprowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W przystępny i ciekawy sposób zachęcali oni do wysyłania SMS-ów z głową, czyli sprawdzenia realnych kosztów ich wysyłania w przypadku pobierania gier, dzwonków czy tapet lub udziału w konkursach. Uczniowie mogli też dowiedzieć się, w jaki sposób praktycznie chronić swoje dane oraz hasła. Dostosowane do wieku uczestników filmy edukacyjne zachęcały do mądrego używania telefonów komórkowych, które w dzisiejszych czasach są małymi komputerami, posiadającymi dostęp do portali społecznościowych, umożliwiającymi szybkie i sprawne wysyłanie wiadomości, gromadzącymi dane.
Uczniowie słuchali z uwagą, często zabierali głos, uczestniczyli w proponowanych przez prowadzących ćwiczeniach. Zajęcia były naprawdę udane.
Wszelkie informacje na temat poruszanych problemów można znaleźć na stronie www.cik.uke.gov.pl.