Projekt Unijny

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich realizuje projekt "Wspólnie ku lepszej edukacji" współfinansowany z funduszy unijnych dla szkół w Gminie Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice.

W ramach realizacji projektu szkoła zostanie doposażona w:
  • sprzęt komputerowy – powstanie nowa pracownia informatyczna,
  • dwa monitory multimedialne,
  • pracownia biologiczna zostanie doposażona w nowe pomocy,
  • stół laboratoryjny do pracowni fizyczno-chemicznej,
  • sprzęt nagłośnieniowy,
  • sprzęt do Biofeedback-u.
    W okresie realizacji projektu uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach dodatkowych:
  • język angielski – 2 grupy (wtorek 7:05-7:50, środa 12:45-13:30)
  • matematyka poprzez zabawę – 1 grupa (środa 12:45-13:30)
  • robotyka – 2 grupy (czwartek 12:45-13:30, piątek 12:45-13:30)
  • zajęcia zespołowe chór – 1 grupa (wtorek 13:35-14:20)
  • laboratorium ekologiczno-przyrodnicze – 2 grupy (poniedziałek 14:25-15:10, środa 13:35-14:20)
Dla wszystkich uczniów szkoły będą organizowane pokazy fizyczno-chemiczne oraz wycieczki edukacyjno-kulturalne.

Nauczyciele szkoły będą mogli podnieść swoje kompetencje poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach.

Dokumenty do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa - WORD PDF

29 września 2020

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Pokazy eksperymentów chemicznych odbyły się dzięki realizacji projektu "Wspólnie ku lepszej edukacji w gminach Kobierzyce, Kąty Wrocławskie i Siechnice (Bielany, Pustków W, SP2 Kąty, Smolec, SP2 Siechnice)" organizowanego przez Fundację Fabryka Marzeń.
W pokazach wzięli udział wszyscy uczniowie.

10 marca 2020

Dziś w naszej szkole odbyły się pokazy eksperymentów chemicznych w ramach projektu "Wspólnie ku lepszej edukacji w gminach Kobierzyce, Kąty Wrocławskie i Siechnice (Bielany, Pustków W, SP2 Kąty, Smolec, SP2 Siechnice)" organizowanego przez Fundację Fabryka Marzeń.