Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji "Razem na Święta". Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.
    W ramach akcji uczniowie i nauczyciele mogą:
  • przekazać własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia,
  • przygotować świąteczne kartki z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów,
  • zorganizować przedświąteczne spotkanie (np. koncert kolęd) integrujące lokalną społeczność,
  • pomóc osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach,
  • odwiedzić nauczycieli i pracowników szkoły będących na emeryturze,
  • zorganizować zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt,
  • wesprzeć organizację oferującą pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.
Więcej o akcji można znaleźć tutaj.

22 grudnia 2019

18 i 20 grudnia odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.

2 grudnia 2019

Z okazji Mikołajek klasy drugie wybrały się do Wrocławia na lekcje w kinie "Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego".
Zwieńczeniem dnia była wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach oraz przekazaliśmy niewyobrażalną ilość karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz rodzicom za włączenie się w akcje pomocy zwierzętom.