Wszechnica teatralna

22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach Wszechnicy Teatralnej organizowanej przez Teatr Polski we Wrocławiu. Młodzież brała udział w warsztatach z pantomimy prowadzonych przez Mateusza Kowalskiego magistra historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego, pedagoga zajęć ruchowych w szkole Art.-Play Doroty Pomykały i Danuty Schlette. Pierwsza część Wszechnicy miała formę prezentacji multimedialnej połączonej z wykładem, podczas którego uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką polskiej szkoły mimu oraz działaniami Wrocławskiego Teatru Pantominy. Podczas drugiej części warsztatu młodzież nauczyła się kilku elementów techniki pantomimy oraz spróbowała swoich sił na scenie.