Sprawozdanie z biegu, który odbył się 3 marca 2019

Już po raz siódmy w Polsce, a trzeci w Kątach Wrocławskich, w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegli wszyscy ci, którzy chcieli nadać nowoczesny ton historii o ludziach niezłomnych. W tym dniu w całej Polsce w pamiątkowym biegu wystartowało ponad 75 000 osób z 360 miast. Do tego grona, jak w latach ubiegłych dołączyło nasze miasto i gmina. Tak, jak w ubiegłym roku, celem projektu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Organizatorom zależało przede wszystkim na tym, aby razem: młodzież, dzieci i dorośli, biegnąc uliczkami naszego miasta, myślami byli z Żołnierzami Niezłomnymi . Bieg dawał możliwość wspólnego spędzenia czasu, promocję aktywności fizycznej, a także był nowym sposobem wyrażenia swoich postaw patriotycznych. Na starcie zameldowali się mali i całkiem dojrzali biegacze, nastolatki i licealiści, lokalni nie tylko kąccy miłośnicy biegów. W trasę wyruszali dwukrotnie: najpierw 5 km-dla wytrawnych biegaczy, a o godzinie 12- wszyscy na dystans Biegu Pamięci 1963 m. Dodatkowo swój dystans miały przedszkolaki. Trasa 196,3 m była miejscem najmocniej kibicowanym podczas całej imprezy.

Krótki film z imprezy dostępny jest tutaj.

Poprzednie edycje Biegu Pamięci: