Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Aktualności
klasy 4-8

23 września 2021

21 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. To już III edycja Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat energii. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prezentacji, filmów, warsztatów.
Więcej

22 września 2021

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.
Więcej

17 września 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Więcej

15 września 2021

Wrzesień jest szczególnym miesiącem w historii Polski. Wybuch II wojny światowej odcisnął piętno na dziejach naszej ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły już tradycyjnie porządkują miejsca wokół pamiątkowych tablic znajdujących się na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich.
Więcej

30 czerwca 2021

Kolejny rok szkolny za nami. Rok dziwny, wymagający, trudny i ciężki, ale zarazem wspaniały, ciekawy i zaskakujący.
Więcej

24 czerwca 2021

W ostatnim tygodniu przed wakacjami odbyło się podsumowanie kilku konkursów, które odbyły się w szkole. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Więcej

24 czerwca 2021

Klasy siódme i klasa ósma wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Przystań w sieci". Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy z zakresu świadomego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z dostępem do niego, rozwijanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online.
Więcej

20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W dniach 28-30 maja drużyna DI Ladies w składzie: Martyna Małecka, Jagna Paluszak, Pola Paluszak, Hanna Uśniacka, Agata Lizak, Klaudia Ciołek i Oliwia Krawczyk pod opieką trenerki p. Izabeli Strzelczyk wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination DI, podczas której została trzykrotnie nagrodzona.

DI Ladies zdobyły I miejsce w społecznym Wyzwaniu Drużynowym w II poziomie wiekowym.
Drugi medal drużyna otrzymała, wygrywając Wyzwanie Bliźniacze we współpracy z drużyną Strong creative girls z Rząski.
Dziewczyny z DI Ladies trzecią nagrodę w postaci kolekcjonerskiego zestawu przypinek (pinsów) DI zdobyły w Wyzwaniu Tanecznym.
Gratulujemy!
Więcej

15 czerwca 2021

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć naszych rodaków w zmaganiach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie zapominany jednak o naszych wspaniałych siatkarkach i siatkarzach, którzy uczestniczą w Lidze Narodów.
Więcej

10 czerwca 2021

   Pomimo że majówka już za nami, konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich pt. Historyczna majówka oczami dziecka został rozstrzygnięty zupełnie niedawno. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6A – Karol Korzeniowski zajął pierwsze miejsce, przedstawiając swoja artystyczną wizję Święta konstytucji 3 Maja w postaci recytacji wiersza Michała Areta Trzeci Maj.
Serdecznie gratulujemy!7 czerwca 2021

Zachęcamy wszystkich do wędrówek pieszych i rowerowych, które umożliwiają poznanie naszego pięknego regionu.
Więcej

27 maja 2021

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 25-27 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. Nasi ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Więcej

20 maja 2021

29 kwietnia odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - IX edycja. Współorganizowany jest on przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zostali laureatami I etapu i wezmą udział w II etapie - powiatowym.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie:
Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca, Alan Matkowski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!25 kwietnia 2021

DI Ladys czyni ostatnie przygotowania do majowej Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (DI). W tym roku weźmiemy udział w Wyzwaniu Społecznym.
Trzymajcie za nas kciuki!
Więcej

18 kwietnia 2021

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!30 marca 2021

Życząc ciepłych, zdrowych i spokojnych Świąt, chwalimy się pracami wykonanymi w ramach zajęć techniki.
Uczniowie klas 5 i 6.
Więcej

30 marca 2021

Marzec to miesiąc poezji. Co roku nasi uczniowie stają w konkursowe szranki, by recytować lub śpiewać utwory poetyckie. Również w tym roku, 18 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 - 5 oraz 6 – 8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Więcej

30 marca 2021

Chociaż pandemia utrudnia nam życie staramy się nadal poznawać świat. Uczestnicy koła geograficznego w zaciszu domowym prowadzą własne badania i eksperymenty. Ostatni projekt dotyczył gorących zjawisk – wulkanów.
Więcej30 marca 2021

Dzisiaj w naszej szkole odbył się online międzyszkolny Konkurs Wielkanocny Osterbräuche. W konkursie uczestniczyli Uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Karczycach i szkoły językowej Multi-Kulti w Lutyni. Celem konkursu było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Niemczech. Miejsca czołowe zajęli Uczniowie klas 8.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!29 marca 2021

Miło nam poinformować, że Zofia Byszyńska z 5A zajęła VII miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriale Urszuli Marciniak). W zawodach brali udział uczniowie z kilku województw.22 marca 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A została laureatką Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!13 marca 2021

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zofia Byszyńska z 5A, Martyna Małecka z 8A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!11 marca 2021

Na zajęciach technicznych uczniowie klas 5-6, w ramach upcyklingu (kreatywne wykorzystanie materiału) dali drugie życie starym, często samotnym skarpetom. Powstały wesołe pacynki, które wywołały niejeden uśmiech na twarzy.
Więcej

15 lutego 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!11 lutego 2021

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej22 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery, spotkaniu z bliskimi i radości. Dlatego nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" oraz akcji "Kartka w koronie" zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Więcej

22 grudnia 2020

Klasa 6A w ramach Akcji "Razem na Święta" zajęła się zorganizowaniem zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku w Świdnicy. Uczniowie zgromadzili karmę dla psów i kotów, środki czystości, obroże i smycze. Dary zostaną zawiezione do Schroniska i mamy nadzieję, że posłużą zwierzakom tam przebywającym.
Uczennice tej klasy zajęły się również przygotowaniem ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół. Mamy nadzieję, że będą cieszyć oczy i serca wszystkich w tym świątecznym czasie.20 grudnia 2020

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas 4-6, w ramach zajęć technicznych, mieli za zadanie stworzyć stroik świąteczny w kształcie choinki. Warunkiem było użycie surowców dostępnych w każdym domu i nietypowych zarazem.
Więcej

18 grudnia 2020

Dziś odbył się online Konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister des Weihnachtswortschatzes.
Czołowe miejsca zajęli:
1. Iga Olszewska z 8A
2. Martyna Małecka z 8A
3. Klaudia Ciołek z 7A
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!15 listopada 2020

Zakończyliśmy akcję charytatywną Paka dla zwierzaka. Od kilku lat pomagamy placówkom i organizacjom zajmującym się opieką nad porzuconymi, potrzebującymi ochrony zwierzętami.
Więcej

2 listopada 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z geografii.
Gratulujemy!31 października 2020

Lena Kajda z 6C, Wiktoria Pabisek z 6B, Iga Olszewska z 8A oraz Mateusz Kramek z 7A zostali zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu VIII Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.
Gratulujemy!30 października 2020

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii oraz chemii, natomiast Martyna Małecka z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!29 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, natomiast Mateusz Kramek z 7A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.
Gratulujemy!28 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Gratulujemy!19 października 2020

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Każda klasa wykonała obok swojej sali okolicznościową gazetkę. Nie zabrakło także głównej dekoracji w holu szkoły oraz prezentacji z życzeniami wykonanej przez Samorząd Uczniowski.
Miłym akcentem były drobne upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły, które wraz z serdecznymi życzeniami przekazał Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.
Więcej

10 października 2020

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Klasę 4B odwiedził pan Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który demonstrował naukę tabliczki mnożenia za pomocą metody mnemotechnicznej.
Więcej

3 października 2020

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu.
Nasza szkoła także dołączyła do tej inicjatywy. Część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu, a sale dydaktyczne zostały puste.
Więcej

29 września 2020

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
Więcej


27 września 2020

25 września symbolicznie świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Więcej

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.
Więcej

19 września 2020

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
Więcej

18 września 2020

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Więcej

10 września 2020

W zakładce zajęcia pozalekcyjne znalazła się informacja o zajęciach prowadzonych w tym roku szkolnym oraz najważniejsze dokumenty.25 czerwca 2020

Wyjątkowy czas zdalnego nauczania sprawił, że i egzamin klas ósmych był w tym roku wyjątkowy. Najstarsi uczniowie naszej szkoły długo czekali na ogłoszenie nowego terminu tego wielkiego wydarzenia. W końcu, w dniach 16-18 czerwca przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. W szczególnych warunkach, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Mamy nadzieję, że każdy ósmoklasista wspiął się na wyżyny swoich możliwości.
Więcej

24 czerwca 2020

W dniach 19-21 czerwca Drużyna DI Megamocni w składzie: Klaudia Ciołek, Justyna Chrzęstek, Agata Lizak, Martyna Małecka, Jagna Paluszak i Pola Paluszak wzięła udział w jubileuszowej XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która ze względów bezpieczeństwa odbyła się w wirtualnym świecie.
Więcej

24 czerwca 2020

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

5 czerwca 2020

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W tym roku do programu przystąpili uczniowie naszej szkoły.
Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

25 maja 2020

Miło nam poinformować, iż Iga Olszewska z 7A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz zostali finalistami IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!4 maja 2020

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.
Więcej

27 kwietnia 2020

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny, zrealizowano lekcje i wirtualne spotkania o tematyce ekologicznej.
Więcej

7 kwietnia 2020

Kochani Uczniowie!

Nasza wiosenna rozłąka spowodowana koronawirusem trwa już niemal 30 dni. Wiele wskazuje na to, że po Świętach Wielkanocnych jeszcze się nie zobaczymy. Stęskniliśmy się już za Wami, a większość z Was – co ciekawe – także za nami :)

Aby troszkę poprawić Wam nastrój, Wasi wychowawcy przygotowali mały świąteczny upominekkilka miłych słów od siebie, okraszonych "szczyptą" zdjęć.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, dziękujemy za Waszą "zdalną naukę" i przytulamy – oczywiście on-line!
Do zobaczenia wkrótce!Więcej9 marca 2020

Miniturniej Piłki Ręcznej "Handballowa Czwórka" to turniej czteroosobowych drużyn z klas czwartych i młodszych. Zawody odbyły 5 marca.
Więcej

6 marca 2020

Miło nam poinformować, iż Zofia Byszyńska z 4A, Karol Byszyński z 5B, Karol Czerwiński z 5B, Pola Paluszak z 6B, Martyna Małecka z 7A, Iga Olszewska z 7A oraz pan Wojciech Sichniewicz zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak).
Gratulujemy!5 marca 2020

2 marca w naszej szkole miały miejsce Eliminacje Gminne 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Michał Kukurowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, Oliwia Wysoczańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz Martyna Małecka – uczennica naszej szkoły.
Więcej

4 marca 2020

Wczoraj w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się Gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

28 lutego 2020

26 lutego uczniowie klas 1-7 naszej szkoły mieli możliwość udziału w treningu i pokazie siatkarskim. Zawodnicy KFC Gwardia Wrocław poprowadzili rozgrzewkę, pokazali podstawowe zasady gry.
Więcej

16 lutego 2020

Martyna Małecka i Jagna Paluszak z klasy 7A reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej Wiersze Ojców naszych.
Więcej

9 lutego 2020

6 lutego odbył się Bal karnawałowy dla klas 4-8.
W galerii znajduje się ponad 100 zdjęć z tej imprezy.


8 lutego 2020

4 i 6 lutego odbył się I etap Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"
I miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy 2A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik.
I miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy 8B Maja Drozd.
Więcej

5 lutego 2020
   Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt.
Po zaciętych walkach nasza drużyna zajęła II miejsce.
Gratulujemy!
Więcej
27 stycznia 2020

22 stycznia w okolicach szkoły i hali sportowej odbyły się bardzo aktywne i niecodzienne lekcje zawodoznawcze. Z dziećmi omówiono obowiązki zawodowe strażaka, wyposażenie ratowników, ważne zagadnienia dotyczące zachowania się podczas nagłych wypadków. Więcej

14 stycznia 2020

Nasi uczniowie uczestniczyli w Nocy Laboratoriów. To wydarzenie naukowe, podczas którego ośrodki naukowe otwierają drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA.
Więcej

14 stycznia 2020

10 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie to Globalne zmiany środowiska.
Więcej

11 stycznia 2020

Wczoraj uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli spektakl "Cicho" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.
Po przedstawieniu uczniowie brali udział w warsztatach pogłębiających zaprezentowaną tematykę o kwestię grupowych reakcji na szeroko rozumianą inność.
Więcej

09 stycznia 2020

   Dziś Zespół Wokalny Comodo wybrał się w muzyczną podróż do Wrocławia, dokładnie do Centrum Kreatywności Talent, by wziąć udział w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek Śpiewajmy Małemu!
Zespół wrócił do szkoły z pierwszym dyplomem – wyróżnieniem w kategorii klas V-VIII.
Więcej31 grudnia 2019

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ".
Poniżej przedstawiamy film konkursowy:

22 grudnia 2019

18 i 20 grudnia odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.
Więcej

18 grudnia 2019

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej17 grudnia 2019

Dziś uczniowie klas 5-8 wzięli udział w szkoleniu "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć – szkolenia z zakresu praw konsumenta dla seniorów i młodzieży z obszaru powiatu wrocławskiego" organizowanym przez Stowarzyszenie Euro-Concret.
Więcej na temat szkolenia można znaleźć tutaj.


Więcej17 grudnia 2019

Wczoraj uczniowie klas szóstych i siódmej wzięli udział w ogólnopolskim programie, który realizował zadania z zakresu edukacji prawnej mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży.
Więcej

17 grudnia 2019

Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego to jedno z zadań, które realizuje szkoła. W naszej placówce już od wielu lat staramy się prowadzić działania mające na celu promowanie wśród naszych uczniów samorządności.
Więcej

16 grudnia 2019

Nasi uczniowie realizują Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!", którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach tego przedsięwzięcia odbył się dzisiaj Szkolny Turniej Badmintona.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach o pierwsze i trzecie miejsca, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Oliwia Kunecka z 7A
2 miejsce – Martyna Małecka z 7A
3 miejsce – Jagna Paluszak z 7A
4 miejsce – Andżelika Klepczarek z 6B
Więcej

16 grudnia 2019

W sobotnie popołudnie uczniowie z koła ekologiczno–biologicznego połączyli zainteresowania przyrodnicze ze świątecznym nastrojem.
Najpierw obejrzeliśmy film pt. "Młody renifer Alex". Kolejną atrakcją był przedświąteczny spacer po Parku Staromiejskim we Wrocławiu, który zmienił się w Zaczarowany Ogród.
Więcej

15 grudnia 2019

   7 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Więcej11 grudnia 2019

   Uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach "Znam zabytki mojego powiatu", podczas których poznawali i budowali z klocków Lego zabytki architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego. Więcej9 grudnia 2019

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali.
Więcej


7 grudnia 2019

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 4-7 dotyczące osób niepełnosprawnych - znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, w których odbyły się takie zajęcia prowadzone przez profesjonalnych trenerów.
Więcej

2 grudnia 2019

15 listopada uzdolnieni muzycznie członkowie naszego Koła Muzycznego wyruszyli na XVII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Już od progu przywitali nas uczniowie ubrani w stroje z XIX wieku, a Festiwal rozpoczął się polonezem, przepięknie zatańczonym przez szkolną młodzież.
Więcej

1 grudnia 2019

29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy związane z imieninami świętego Andrzeja. To nawiązanie do tradycji oraz ludowych zwyczajów i wierzeń.
Więcej

29 listopada 2019

Drużyna Megamocni intensywnie przygotowuje się do marcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination.
Więcej

27 listopada 2019

Wczoraj w LO nr XIV we Wrocławiu odbyła się Gala VII Dyktanda Niepodległościowego. Wzięła w niej udział uczennica klasy 7A – Iga Olszewska, która została laureatką konkursu. Podczas uroczystości wykład wygłosił znany językoznawca profesor Jan Miodek. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz, co najważniejsze, dodatkowe punkty przydatne w rekrutacji po zakończeniu szkoły podstawowej. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Romana Kowalczyka - Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Jacka Sutryka - Prezydenta Wrocławia.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.26 listopada 2019

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo.
Więcej


23 listopada 2019

21 i 22 listopada uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mieli możliwość zapoznania się lub przypomnienia sobie o zasadach BHP oraz o konieczności ochrony środowiska w ramach warsztatów przeprowadzonych przez specjalistów z Nestle Polska S.A. oddział Purina Nowa Wieś Wrocławska.
Więcej

22 listopada 2019

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To taki dzień, który przypomina nam, że warto być pogodnym, uprzejmym i miłym. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: "Życzliwie, razem, blisko!", zachęcające do współpracy, rozwoju więzi społecznych, otwartości i wrażliwości na drugą osobę.
Więcej

20 listopada 2019

Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszklonym Turnieju Wiedzy o Stanisławie Moniuszko. W turnieju zajęliśmy miejsca na podium II i III.

II miejsce
Martyna Małecka - 7A
Oliwer Pożerski - 7A
Franciszek Matusik - 5B

III miejsce
Klaudia Ciołek - 6A
Jagoda Chruścicka - 6A
Martyna Pik - 6B

Gratulujemy!
Więcej

11 listopada 2019

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXI Gminnym Przeglądzie Literatury Patriotycznej i Religijnej.
Więcej

9 listopada 2019

Wczoraj obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.
Uroczystość rozpoczęła o 11.11 pani dyrektor Agnieszka Górska witając wszystkich zgromadzonych.
Nasza szkoła włączyła się do akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnie: Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".
Więcej

9 listopada 2019

   Nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy w Badmintonie.
Więcej9 listopada 2019

Uwaga ósmoklasiści. Już niebawem czekają Was egzaminy próbne.
Szczegóły w kalendarzu.8 listopada 2019

Dziś w naszej szkole gościliśmy przedstawicielkę Fundacji Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji - panią Monikę Hernik-Oko.
Podczas zajęć uczniowie klas szóstych próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie "Czy prawo ma coś wspólnego z matematyką?"
W prosty i nietuzinkowy sposób prowadząca zajęcia przybliżyła naszym uczniom podstawowe zagadnienia z zakresu prawa i wskazywała jego rolę w życiu codziennym. Podczas warsztatów dzieci poznały takie zagadnienia prawne jak: zdolność prawna, do czynności prawnych, zawieranie umów, odpowiedzialność deliktowa i karna, w tym jakże ważna w dzisiejszych czasach, odpowiedzialność związana z tzw. hejtem.
Po warsztatach zostały przekazane do szkolnej biblioteki książki Krystiana Markiewicza "Apteczka prawna. Lex bez łez".8 listopada 2019

Iga Olszewska z klasy 7A została laureatką wojewódzkiej edycji konkursu VII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii".
Gratulujemy!6 listopada 2019

   5 listopada reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Gminy w Koszykówce.
Po zaciętych pojedynkach z zespołami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gniechowic nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce w turnieju.
Więcej6 listopada 2019

   Zakończył się konkurs plastyczny „Kolory Jesieni”. Udział wzięli uczniowie klas I-VIII.
Wszystkie prace były bardzo piękne i jury miało duży problem z wyłonieniem poszczególnych miejsc. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy talentów!
Więcej6 listopada 2019

Uczta bogów i greckie malarstwo wazowe to zajęcia podsumowujące informacje na temat antycznej Grecji i jednocześnie jeden z aspektów innowacji pedagogicznej "Doświadczanie historii" realizowanej w klasach piątych.
Więcej

31 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A oraz Miłosz Kliszewski z 8A zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!30 października 2019

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 7A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!28 października 2019

21 października br. klasy piąte zostały zabrane w niezwykła podróż, podróż po świecie gatunków filmowych. Jednym słowem skorzystały z propozycji Centrum Edukacji Filmowej, które od kilku lat proponuje ciekawe spotkania z filmem. Lekcje są tworzone w oparciu o obowiązująca podstawę programową i w interesujący sposób przybliżają uczniom zagadnienia związane z powstawaniem filmu, planami filmowymi, pracą kamery czy w ogóle historią filmu. Warto dodać, że CEF posiada honorowy patronat Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) i rekomendację rzeczoznawców MEN.
Więcej28 października 2019

Miło nam poinformować, że Jakub Kunecki z 8B zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki zakwalifikowała się Dorota Pluta z 8A.
Gratulujemy!24 października 2019W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem uporządkowali miejsca na cmentarzu, gdzie znajdują się pamiątkowe tablice. Są one poświęcone ludziom, którzy zapisali się w historię Polski, to bliscy mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli podczas ostatniej wojny.
Więcej

22 października 2019

Miło nam poinformować, że Wiktoria Pabisek (5B), Klaudia Ciołek (6A), Irena Pluta (6A) oraz Iga Olszewska (7A) zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu VII Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii".
Gratulujemy!21 października 2019

Uczniowie klas IV - V uczestniczyli w warsztatach edukacyjno-informacyjnych Klikam z głową, przeprowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
W przystępny i ciekawy sposób zachęcali oni do wysyłania SMS-ów z głową, czyli sprawdzenia realnych kosztów ich wysyłania w przypadku pobierania gier, dzwonków czy tapet lub udziału w konkursach.
Więcej.17 października 2019

9 października klasa IV miała przyjemność gościć dr Dariusza Rutkowskiego, który wprowadził nas w świat osób niewidomych i słabowidzących. Poznaliśmy takie zagadnienia jak: alfabet Braille’a, pies przewodnik, biała laska. Zakładając specjalne gogle mogliśmy doświadczyć jak widzą osoby z jaskrą, zaćmą i innymi wadami wzroku.
Więcej

17 października 2019

Uczniowie klas 5B i 6B uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych – panią Magdaleną Zarębską. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, a jego głównym tematem były książki "Projekt Breslau" oraz "Gloria, wakacje i ja".
Więcej

12 października 2019

Historia w klasie ósmej zaczyna się od II wojny światowej. Poznajemy przyczyny i działania wielkich mechanizmów totalitarnych: faszyzmu i komunizmu. Ucząc się trudnej historii Polski i Europy głęboko pochylamy się nad ofiarami i im oddajemy cześć. Temu podporządkowaliśmy udział w wyjeździe do obozu koncentracyjnego Gross Rosen - Rogoźnica.
Więcej

08 października 2019

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu "uDOSTĘPniacze" organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.
Więcej.07 października 2019

4 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Przewodnicząca: Martyna Małecka z 7A
Wiceprzewodniczący: Alex O'Kane z 4A
Skarbnik: Dorota Pluta z 8A
Protokolant: Alicja Bielecka z 5B
Członkowie Zarządu: Hanna Uśniacka z 5B, Natalia Polewiak z 8A, Wiktoria Pabisek z 5B
Więcej

07 października 2019

18 września 2019 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał II konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim.
Miło nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Martyna Małecka, Iga Olszewska i Jagna Paluszak zajęła II miejsce.
Więcej

04 października 2019

Od 7 października niewielkiej zmianie ulegnie plan lekcji.
Zmieni się również harmonogram dzwonków i wprowadzona zostaje przerwa śniadaniowa.01 października 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zDolny Ślązak.
  Etapy szkolne odbędą się w następujących dniach:
 • j. polski – 16 października, godzina 12:00
 • historia – 16 października – godzina 13:00
 • matematyka – 17 października – godzina 12:00
 • fizyka – 17 października – godzina 13:00
 • biologia – 18 października – godzina 12:00
 • chemia – 18 października – godzina 13:00
 • j. angielski – 21 października – godzina 12:00
 • j. niemiecki – 21 października – godzina 13:00
 • geografia – 22 października – godzina 12:00
Zapisy do 11 października.
Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej organizatora.01 października 2019

Zapraszamy uczniów do skorzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych.26 września 2019

Uczniowie klas piątych na lekcjach historii poznawali osiągnięcia ludów starożytnych, a zwłaszcza najstarsze sposoby zapisywania dźwięków.
Więcej

26 września 2019

Zaktualizowano zakładkę Rada Rodziców.25 września 2019

19 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto nauki.
Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zorganizowaliśmy I edycję Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie. Wydarzenie objęte zostało patronatem XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Więcej

22 września 2019

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Kątów Wrocławskich w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się 17 września na boiskach GOKiS.
Nasze drużyny wywalczyły 3 miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców.
Więcej

18 września 2019

Harmonogram I edycji Festiwalu Nauki:

8.00 – 8.45 – Zajęcia zgodnie z planem lekcji
9.00 - 9.10 – Uroczyste otwarcie Festiwalu Nauki
9.10 – 9.35 - Wykład inauguracyjny - p. Leonard Marynowski

Część warsztatowa – klasy 1-5

KLASA CZWARTA
Elżbieta Byszyńska - Magiczna Kostka Rubika
Lekcja 3 - klasa 4A (sala 3)
Lekcja 4 - klasa 4A (sala 3)

KLASY PIĄTE
Michael Majeran – Warsztaty z dźwiękiem
Lekcja 3 - klasa 5C (sala 25)
Lekcja 4 - klasa 5A (sala 25)
Lekcja 5 - klasa 5B (sala 25)

Część wykładowa – klasy 6-8

dr hab. inż. Krzysztof Czajka,. prof. PWr - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Ile jest węgla w węglu?
Lekcja 3 - klasa 8A (sala 59)
Lekcja 4 - klasa 7A (sala 59)
Lekcja 6 - klasa 6A (sala 59)

dr inż. Anna Kisiela-Czajka - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. - Chemia w kominie
Lekcja 3 - klasa 8B (sala 57)
Lekcja 4 - klasa 6A (sala 57)
Lekcja 6 - klasa 6B (sala 57)

dr inż. Tomasz Hałon - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Jak działa lodówka?
Lekcja 3 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 8A i 8B (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 7A (sala 56)

dr Paweł Regucki - Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWr. orientacyjny tytuł prezentacji: Dlaczego balon lata?
Lekcja 3 - klasa 6A (sala 55)
Lekcja 4 - klasa 6B (sala 56)
Lekcja 5 - klasa 7A (sala 56)
Lekcja 6 - klasa 8A i 8B (sala 56)

Amury Fievez - stażysta z Francji - prezentacja w języku angielskim Najpiękniejsze miejsca Francji
Lekcja 3 - klasa 7A (sala 1)
Lekcja 4 - klasa 8A i 8B (sala 1)17 września 2019

Pierwszy Gminny Festiwal Nauki już w najbliższy czwartek.
Zapowiada się moc atrakcji!8 września 2019

   Z wielką radością informujemy, że 19 września 2019 r. nasza szkoła stanie się miejscem intelektualnej przygody.

Jesteśmy organizatorem Pierwszego Gminnego Festiwalu Nauki. Otrzymaliśmy patronat XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Będziemy gościć ciekawych ludzi ze świata nauki i sztuki. Dla naszych uczniów odbędą się liczne wykłady i warsztaty.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zapraszamy!!!!

Więcej na temat imprezy można znaleźć tutaj oraz w zakładce po lewej stronie "Festiwal Nauki".8 września 2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w XIII Biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Więcej

5 września 2019

2 września 2019, tak jak w całej Polsce, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Podczas uroczystego apelu dzieci i młodzież przywitała dyrektor Agnieszka Górska. Życząc uczniom ciekawych doświadczeń i radości ze zdobywania wiedzy, przedstawiła plany szkoły na nowy rok: Festiwal nauki, aktywność sportową oraz nadanie imienia.
Więcej

2 września 2019

Plan lekcji dla poszczególnych klas opublikowany będzie w dzienniku elektronicznym Librus.2 września 2019

Aktualne rozkłady jazdy autobusów szkolnych obowiązujące od 3 września 2019 r. znajdują się na stronie:
www.katywroclawskie.pl/pl/page/komunikacja-gminna30 sierpnia 2019

2 września odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.

Na ten dzień autobusy będą kursowały według następującego harmonogramu:

miejscowośćliniadojazdodjazd
Kilianów808:3810:19
Sokolniki808:0610:19
Szymanów818:3410:19
Sośnica837:4710:19
Różaniec837:4410:19
Wszemiłowice  848:2210:15
Jurczyce848:1910:15
Stoszyce848:1310:15

Informacje o rozkładzie jazdy obowiązującym w roku szkolnym zostaną podane w późniejszym terminie.28 sierpnia 2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Serdecznie zapraszamy na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września.

O godzinie 9:00 uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach.
O godzinie 9:10 odbędzie się uroczysty apel na hali sportowej.
Po apelu uczniowie znów spotkają się z wychowawcami w salach.

Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje strój galowy.19 sierpnia 2019

Egzaminy poprawkowe odbędą się według następującego harmonogramu:
  26 sierpnia (poniedziałek) - godzina 8:00
 • historia
 • język angielski
  27 sierpnia (wtorek) - godzina 8:00
 • geografia
 • plastyka
 • muzyka


14 lipca 2019

Już dziś zapraszamy na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania. Odbędą się one zgodnie z następującym harmonogramem:
11 września:
Klasy 1-3, godzina 17:00
Klasy 4-6, godzina 18:00
12 września:
Klasy 7-8, godzina 17:00

W zakładce 2019/2020 (w menu po lewej) znaleźć można wykaz podręczników do języka niemieckiego dla klas 1–6 oraz religii dla klas 1–8. Podręczniki do pozostałych przedmiotów zapewnia uczniom szkoła.

Tymczasem, życzymy udanych wakacji :)archiwum starszych wiadomości


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2021 www.sp2katy.pl