Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności
edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3)

21 czerwca 2019

"Znowu są wakacje…" słowa piosenki wprowadziły dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w klimat zakończenia roku szkolnego. Roku dla naszej szkoły wyjątkowego. W świat wyruszył ostatni rocznik gimnazjalistów - świetnych, młodych ludzi, którzy z pasą poznawali tajniki wiedzy, z ciekawością przystąpili do egzaminów i te egzaminy świetnie napisali. W tym roku rozstaliśmy się też ze sztandarem szkoły. Już nie będzie uświetniał naszych wystąpień - zajmie zaszczytne miejsce w holu szkoły. To również rok, w którym po raz pierwszy ósma klasa napisała egzamin.
Więcej


12 czerwca 2019

W ramach tej akcji czytelniczej nasze pierwszaki wybrały się na lekcję czytelniczą do Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego.
Więcej

11 czerwca 2019

Czy w szkole jest fajnie? Czego będziemy się uczyć? Jakich poznamy kolegów?
Te i inne pytania zadawały dzieci z zerówki z Przedszkola Publicznego uczniom pierwszej klasy podczas lekcji otwartej, która odbyła się wczoraj w Naszej Szkole
Więcej

08 czerwca 2019

Jak nie czytam, jak czytam - ogólnopolska akcja czytelnicza w której wczoraj pierwszaki z naszej szkoły, wraz z innymi szkołami z regionu, miały okazję uczestniczyć.
Więcej

07 czerwca 2019

4 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Supermatematyk klas I-III.
Więcej

01 czerwca 2019

To był super Dzień Dziecka. Właśnie z okazji tego szczególnego dnia pierwszaki z naszej szkoły pojechały na edukacyjną wycieczkę do Juraparku Krasiejów.
Więcej

01 czerwca 2019

To była niezwykła lekcja przyrody. Uczniowie naszej szkoły, klas młodszych i starszych mieli okazję uczestniczyć w pokazach sokolniczych.
Więcej

28 maja 2019

28 maja pierwszaki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w lekcji edukacji społecznej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kątach Wrocławskich.
Więcej

23 maja 2019

Dziś uczniowie klas pierwszych biorący udział w Sprawnym Dolnoślązaczku mieli okazję uczestniczyć w lekcji z Mistrzem Lekkoatletyki - reprezentantem Polski, olimpijczykiem, złotym, srebrnym, brązowym medalistą, panem Rafałem Omelko.
Więcej

12 maja 2019

10 maja klasy 1-3 brały udział w III Biegu Integracyjnym z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Więcej

27 kwietnia 2019

14 marca uczniowie klas pierwszych podczas Jarmarku Wielkanocnego w Kątach Wrocławskich wystawili przedstawienie Wielkanocne "Witaj Wiosno".
Więcej

05 kwietnia 2019

Dziś klasy 1B i 2B uczestniczyły w lekcji przyrody w Parku Krajobrazowym.
Więcej

03 kwietnia 2019

Klasy pierwsze 29 marca podczas wycieczki na Pocztę Polską miały możliwość zapoznać się z zawodem listonosza i urzędnika pocztowego. Byliśmy w sortowni listów, przybijaliśmy pieczątki, dowiedzieliśmy się wiele o pracy na poczcie.
Więcej

31 marca 2019

Zaczarowani w glinie świąteczni przyjaciele powołani zostali do istnienia w ilościach hurtowych! A to wszystko podczas warsztatów ceramicznych w klasie III, które odbyły się 27 marca.
Więcej

31 marca 2018

   21 marca poza pierwszym dniem wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.
Klasa 3A pięknie pozdrawia.
23 marca 2019

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich spędzili Pierwszy Dzień Wiosny uczestnicząc we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym.
Więcej

22 marca 2019

20 marca dzieci z klas pierwszych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy - powitania wiosny. Wystawiły z tej okazji przedstawienie teatralne "Witaj Wiosno" dla licznie zgromadzonych gości.
Więcej

11 marca 2019

Zofia Byszyńska z 3A awansowała do finału III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach).
Gratulujemy!11 marca 2019

Maciej Majka z 2B i Zofia Byszyńska z 3A awansowali do finału VIII Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!25 lutego 2019

22 lutego w GOKiS w Kątach Wrocławskich odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3 oraz przedszkola.
Więcej

07 lutego 2019

Uwaga!
Od 11 stycznia obowiązywać będzie nowy plan lekcji.
Prosimy zapoznać się z planem, ponieważ w czasie ferii zostały jeszcze wprowadzone drobne modyfikacje.03 lutego 2019

Długo oczekiwane ferie w końcu nadeszły, a wraz z nimi dylemat: co będziemy robić, jak zająć mamy czas, przecież nie wszyscy wyjeżdżamy?! I na te pytania odpowiedź dała Szkoła Podstawowa nr 2, organizując podczas ferii zimowych zajęcia dla dzieci.
Więcej


25 stycznia 2019

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich nie mogło zabraknąć babć i dziadków na uroczystości dla nich przygotowanej. Dzieci klas 1-3 przygotowały im specjalny program artystyczny "Talent Show".
Więcej

22 stycznia 2019

Uczniowie klasy 2A przez cały tydzień poznawali Układ Słoneczny, wyszukiwali wiele ciekawych informacji o Mikołaju Koperniku. Zwieńczeniem i podsumowaniem ich pracy było wykonanie modelu Układu Słonecznego.
Więcej24 stycznia 2019

Uczennica klasy 8A Magdalena Pluta w ramach Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, wcieliła się w rolę animatora działań promujących zachowania prozdrowotne. 9 stycznia Magda przeprowadziła zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlice szkolną.
Więcej18 stycznia 2019

Wczoraj dwie uczennice naszej szkoły prezentowały swoje umiejętności wokalne na I Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Domaniowie.
Zosia Rewaj z 2A zajęła I miejsce w kategorii solistów klas I-III, natomiast Lena Misiuna z 4A zajęła III miejsce w kategorii solistów klas IV-VI.
Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej

21 grudnia 2018

Ostatni, przedświąteczny tydzień upłynął w naszej szkole i przedszkolu w radosnej atmosferze oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wspaniale udekorowane klasy zachęcały, by spędzić w nich wspólnie czas przy pięknie nakrytych stołach z mnóstwem smakołyków, może obdarować się podarunkami, a przede wszystkim, by złożyć sobie życzenia, przełamać się opłatkiem.
Więcej

21 grudnia 2018

19 i 21 grudnia uczniowie klas młodszych wybrali się na spotkania kulturalne do Radia Wrocław i Teatru Lalek. Mieliśmy okazję oglądać przedstawienie profilaktyczne o przyjaźni, oraz przepiękny spektakl, pt. "Burza" z wieloma efektami specjalnymi i wspaniała grą aktorską. To były niezapomniane chwile przed Świętami.
Więcej19 grudnia 2018

Wczoraj klasa 2A gościła u siebie mamę uczniów naszej szkoły, która pokazała nam, jak doskonale można bawić się samemu czy w grupie bez użycia komputera, telefonu czy gier komputerowych.
Więcej

19 grudnia 2018

Grudzień to czas pełen radosnych zdarzeń. Klasy I-III uczestniczyły we wspaniałej zabawie muzycznej w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką. Tym razem pierwszą rolę grały skrzypce.
Więcej16 grudnia 2018

14 grudnia w ramach programu edukacyjnego "Sprawny Dolnoślązaczek" naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy – Mistrzyni Polski w karate Magdalena Nowakowska oraz Kamil Rosiński zawodnik Mistrzostw Europy i Świata w karate z wrocławskiego klubu karate "Budokan".
Więcej

15 grudnia 2018

13 grudnia uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach wczesnej profilaktyki uzależnień programu "Cukierki".
Program przybliża uczniom podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtuje umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, uczy postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym.
Więcej15 grudnia 2018

8 i 9 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. W uroczystym zapaleniu światełek na choince pomogły dzieci z klasy 2A naszej szkoły. Później uczniowie klas drugich A i B, w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, kolędowali na scenie prezentując znane i mniej znane kolędy i pastorałki.
Więcej12 grudnia 2018

7 grudnia klasy 2A i 2B po raz pierwszy uczestniczyły w eliminacjach do 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika.
Więcej12 grudnia 2018

Koniec listopada to czas wróżb i życzliwych życzeń. Rodzice i uczniowie klas młodszych dołączyli się do wspólnej zabawy w szkole.
Więcej12 grudnia 2018

Każdy z nas ma swoją ulubioną przytulankę. Właśnie taki dzień, jak Dzień Pluszowego Misia jest okazją do wspólnego spędzenia czasu na zajęciach, podczas nauki, ćwiczeń czy zabawy.
Więcej10 grudnia 2018

2 i 9 grudnia w szkołach podstawowych w Ujeździe Górnym i Udaninie odbył się koncert charytatywny pod hasłem Serduszko dla Alanka. Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone zostały na operację serca 3,5 letniego Alanka z Ujazdu Górnego. W akcji wzięły udział przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, a klasa III wykonała piękne reniferki
Więcej

09 grudnia 2018

6 grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
Więcej

03 grudnia 2018

21 listopada uśmiechnięte klasy 2A i 2B rozdawały podczas spaceru samodzielnie wykonane buźki życząc obdarowanym wiele życzliwości i zrozumienia od innych.
Więcej

01 grudnia 2018

Uczniowie klas pierwszych wybrali się 30 listopada na poszukiwanie w podziemnych sztolniach i chodnikach Kopalni Złota św. Mikołaja.
Więcej

23 listopada 2018

Tak jak miliony Polaków, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich w Dniu Święta Niepodległości złożyli hołd Polsce. Ten rok jest rokiem szczególnym - 100 rocznica to wydarzenie wyjątkowe i fakt, że dane było nam doczekać takiej daty, sprawia, że mieliśmy prawo być wyróżnieni.
Więcej

21 listopada 2018

Dziś nasze klasy pierwsze odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Pani i Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań, oraz postaw wśród pierwszoklasistów. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, oraz zapamiętały ważne numery alarmowe: 112 i 997.
Więcej

13 listopada 2018

8 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Śniadanie daje moc. Wykonane przez dzieci w klasach kanapeczki, koreczki czy sałatki owocowe trafiły na wspólny stół, gdzie zachwycały smakiem całą społeczność szkolną.
Więcej

13 listopada 2018

10 listopada w GOKiS Kąty Wrocławskie, odbyły się obchody w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym brała udział klasa III SP2.
Więcej

13 listopada 2018

Niepodległościowe spotkanie z muzyką miało miejsce 7 listopada w naszej szkole. Uczniowie klas I-III mieli okazję poznać historię przekazaną w formie piosenki.
Więcej

13 listopada 2018

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy szkolnych autobusów.12 listopada 2018

9 listopada na auli widowiskowej odbył się Rodzinny wieczór z bajką dla uczniów naszej szkoły. Celem spotkania było wzmacnianie więzi i pozytywnych relacji w społeczności szkolnej, rozbudzanie zainteresowania literaturą, spotkanie z legendą, a także dostarczanie dzieciom wiele radości.
Więcej

09 listopada 2018

Dzisiaj nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu - obchodach 100-lecia Niepodległości Polski.
Jesteśmy wybrańcami, bo to nam przypadło w udziale świętowanie setnej rocznicy naszego Państwa. I godnie uczciliśmy to wydarzenie: dekoracje w klasach, galowe stroje, kotyliony i wspólne, radosne, głośne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu Polski o godzinie 11:11. Tak samo uczyniło ponad 5 milionów uczniów.
Więcej.28 października 2018

Młodzież w tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała ramówkę wymyślonej stacji telewizyjnej, w której znalazły się programy: Szkolne Fakty, Sport, Pogoda, Kreska nad ó, Z kamerą wśród zwierząt, Kącik muzyczny a także reklama.
Więcej

26 października 2018

Czym zajmuje się wolontariusz? Jakie prace wykonuje się na rzecz hospicjum stacjonarnego i domowego?
Na te i inne pytania próbowała dziś odpowiedzieć koordynator wolontariatu z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci pani Katarzyna Odrobina, która poprowadziła lekcję z naszymi najmłodszymi wolontariuszami z klas pierwszych.
Więcej

26 października 2018

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich są pełnoprawnymi uczniami. 25 października odbyło się pasowanie na ucznia.
Więcej

21 października 2018

13 października Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły uczestniczyło w pochodzie i kweście Wielkie tchnienie Życia, które odbyły się na wrocławskim Rynku. Nie zabrakło niebieskich banerów, flag i balonów, które są symbolem solidarności z Fundacją Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Więcej

21 października 2018

Szkolne Koło Wolontariatu w dniu 12 października włączyło się w akcję Pola Nadziei, w ramach której dzieci z klas młodszych posadziły cebulki żonkili wokół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich..
Więcej

21 października 2018

Uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach, podczas których uczyli się prawidłowej segregacji śmieci i odpadów. Poprzez praktyczne działanie dzieci utrwalały prawidłowe nawyki. Całe zajęcia poprowadzili pracownicy firmy ALBA zajmującej się odbiorem i segregacją odpadów.
Więcej

08 października 2018
08 października 2018

5 października uczniowie klas drugich, elegancko ubrani, odwiedzili Operę we Wrocławiu. Obejrzeli przepięknie zrealizowane przestawienie z muzyką Krzysztofa Pendereckiego do słów Ewy Szelburg-Zarembiny pt. "Najdzielniejszy z rycerzy".
Więcej

08 października 2018

2 października uczniowie klas II uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych dotyczących skutecznego porozumiewania się. Lekcje przeprowadziła pani psycholog Agnieszka Śliwińska.
Więcej01 października 2018

28 września klasy I i II miały okazję uczestniczyć w lekcji dotyczącej tenisa stołowego.
Więcej

01 października 2018

20 września klasy I-III uczestniczyły w roztańczonej lekcji. Zajęcia poprowadziła szkoła tańca Hajdasz gdzie dzieci doskonale bawiły się przy skocznych dźwiękach muzyki.
27 września 2018

Już niedługo, 11 listopada, będziemy świętować 100 lecie niepodległości Polski. Jako szkoła mocno angażujemy się w obchody. Gminny Konkurs Historyczny jest jednym z zadań, które organizuje nasza placówka. To wydarzenie, w którym może wziąć każdy uczeń.
  Formuła konkursu daje okazję do zaprezentowania tego, w czym uczniowie czują się najlepsi:
 1. Praca plastyczna:
   Pocztówka
  • 100 lat niepodległości w moim regionie
  • Życzenia dla Polski
 2. Prezentacja multimedialna/grafika komputerowa: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
 3. Film: Wybitni bohaterowie w moim regionie i ich znaczenie dla dziejów państwa i narodu polskiego.
 4. Test wiedzy
Gorąco zapraszamy do udziału naszych uczniów.
Szczegółowy regulamin i terminarz dostępne są tutaj oraz w zakładce Niepodległa.27 września 2018

25 września odbyło się pierwsze spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2.
W roku szkolnym 2018/2019 funkcję przewodniczącego Rady Rodziców będzie pełnił pan Paweł Pluta

Adres e-mail do Rady Rodziców:
radarodzicow@sp2katy.pl
Numer konta bankowego Rady Rodziców:
18 1020 5242 0000 2302 0407 554525 września 2018

Od 24 września obowiązuje nowy rozkład jazdy szkolnych autobusów.25 września 2018

Z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Pieczonego Ziemniaka dzieci z klasy 1A i 1B wybrały się na wycieczkę do Adrenalina Parku.
Więcej

25 września 2018

   Wrzesień to czas zmian w przyrodzie. Klasy 1A i 1B wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku w celu poszukiwania oznak nadchodzącej jesieni. Dzieci obserwowały przyrodę i słuchały odgłosów ptaków i zbierały pierwsze jesienne liście.25 września 2018

   W nowym roku szkolnym w naszej szkole przedszkolaki oraz klasy I-III edukacji wczesnoszkolnej będą spotykać się z muzyką. Pierwszy koncert już za nami. Dzieci miały przyjemność zapoznać się się kontrabasem, oraz uczestniczyć w wesołych zabawach muzycznych.25 września 2018

Klasa 2A rok szkolny rozpoczęła od wspólnego wyjazdu do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach koło Wolsztyna. Po wakacyjnej rozłące z kolegami i koleżankami na nowo uczniowie mieli okazję spędzić dużo wspólnego czasu.
Więcej

15 września 2018

To już drugie półwiecze, jak rozbrzmiewa pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Ten rok jest rokiem szczególnym - wraz z całym narodem świętować będziemy 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
3 września 2018 wspólnie zainaugurowały naukę ostatnie klasy gimnazjalne i ośmioklasowa szkoła podstawowa. Progi naszej szkoły przekroczyło blisko 400 uczniów, w tym uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.
Więcej

11 września 2018

Aktualny plan lekcji można znaleźć tutaj.04 września 2018
03 września 2018

Rozkład jazdy szkolnych autobusów dostępny jest tutaj.
Powyższy rozkład jazdy może jeszcze ulec zmianie.31 sierpnia 2018

Dowozy uczniów na Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 3 września dostępne są tutaj.28 sierpnia 2018

3 września uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018-2019.

Serdecznie zapraszamy o godzinie 9:00 na spotkanie z wychowawcami w klasach, a o 9:15 na apel w hali sportowej.

Listy klas pierwszych wraz z nazwiskami wychowawców oraz wykaz sal, w których poszczególne klasy będą miały powitanie, będą udostępnione na tablicy ogłoszeń w holu szkoły od środy 29 sierpnia.

Informacja o planowanych na 3 września dowozach zostanie podana do końca tygodnia.

Na pierwsze zebrania z rodzicami zapraszamy w drugim tygodniu września, zgodnie z następującym harmonogramem:
10 września godz. 17:00 – klasy siódme
11 września godz. 17:00 – przedszkole, klasy 1-3 oraz III gimnazjum
11 września godz. 18:00 – klasy 4-6 oraz 8archiwum starszych wiadomości

Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl