Ekologia

9 stycznia 2021

W styczniu, w piątek, jest taka "noc", która rozpoczyna się już po 16, za oknem prószy śnieg i jest mroźno. To wyjątkowa, fascynująca Noc Biologów. Ogólnopolska akcja - Noc Biologów - obchodzi w tym roku jubileusz. To już X edycja.

8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej

8 stycznia 2021

Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!

18 października 2020

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą.

23 września 2020

21 września uczniowie klasy trzeciej w ramach lekcji przyrody uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku działaliśmy pod hasłem "Myśl globalnie, sprzątaj lokalnie".

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.