Ekologia

30 września 2021

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
    Stacja składa się z:
  • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
  • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
  • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!

22 września 2021

Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Wielkim Finale "Lato w mieście z Eco Studio na Sprzątanie świata", który odbył się 16 września w Warszawie. Głównymi bohaterami wydarzenia byli: Kinga Sawczuk i Kuba Adamiak - ambasadorzy projektu edukacyjno - ekologicznego realizowanego w ramach publicznych kampanii edukacyjnych organizacji odzysku ELECTRO-SYSTEM.

19 lipca 2021

To było wielkie wydarzenie ekologiczne! Do Kątów Wrocławskich zawitało "Lato w mieście z Eco Studio".
Szkoła Podstawowa nr 2 została nagrodzona jako jedyna z województwa dolnośląskiego, zajmując zaszczytne I miejsce w konkursie edukacyjnym. Z tej okazji 12 lipca uczniowie wzięli udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkali się z gwiazdami internetu.

20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk

20 czerwca 2021

Konkurs "Lekcja Nieśmiecenia" został rozstrzygnięty! Spośród 137 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 20 laureatów. Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jednym z nich. To oznacza, że wygraliśmy stację edukacyjną z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).

10 czerwca 2021

W maju odbył się konkurs plastyczny pt. "Domek dla pszczół". Uczestnicy konkursu zaskoczyli swoją wyobraźnią i precyzją w wykonaniu prac.

9 stycznia 2021

W styczniu, w piątek, jest taka "noc", która rozpoczyna się już po 16, za oknem prószy śnieg i jest mroźno. To wyjątkowa, fascynująca Noc Biologów. Ogólnopolska akcja - Noc Biologów - obchodzi w tym roku jubileusz. To już X edycja.

8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej

8 stycznia 2021

Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!

18 października 2020

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą.

23 września 2020

21 września uczniowie klasy trzeciej w ramach lekcji przyrody uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku działaliśmy pod hasłem "Myśl globalnie, sprzątaj lokalnie".

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.