Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Spotkanie ze św. Mikołajem w podziemiach Kopalni Złota

Odpowiadając na zaproszenie wiekowego gospodarza kopalnianych podziemi – Gnoma, uczniowie klas pierwszych, wraz z opiekunami wybrali się 30 listopada na poszukiwanie w podziemnych sztolniach i chodnikach Kopalni Złota św. Mikołaja.
Poszukiwania rozpoczęliśmy od zwiedzania kopalni i przejażdżki podziemnym tramwajem. Następnie w podziemnej, pięknie udekorowanej komnacie doszło do spotkania z bohaterem dnia – Mikołajem. A tam niespodzianka – paczki z upominkami i słodkościami. Mikołaj tryskał humorem i rozbawiał każdego z uczniów.
W dalszej części odbyły się warsztaty malowania gipsowych figurek o tematyce świątecznej. Przed przystąpieniem do malowania wysłuchaliśmy opowieści Elfa o św. Mikołaju. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się na poszukiwanie minerałów. Tak bogaty w atrakcje dzień zakończyliśmy w restauracji pijąc pyszną, gorącą herbatkę.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl