Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Przegląd Recytatorski Literatury Patriotycznej i Religijnej

Jedna była — gdzie? Pod Tobrukiem.
Druga była — gdzie? Pod Narvikiem.
Trzecia była pod Monte Cassino.

A każda jak zorza szalona,
biało-czerwona, biało-czerwona!


Słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Wiktoria Suchodolska rozpoczęła 7 listopada br. prezentację naszej szkoły na XX Jubileuszowym Przeglądzie Recytatorskim Literatury Patriotycznej i Religijnej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Małkowicach. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości spotkanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

Wystąpiły również: Kornelia Geremesz w piosence Niepodległa niepokorna oraz Martyna Małecka prezentująca utwór Wojciecha Kejne pt. Póki Polska żyje w nas. Zuzanna Sawa zaśpiewała piosenkę Flaga, a Lena Misiuna przeniosła nas do roku 1914 utworem Wojenko, wojenko.

Na scenie prezentowali też inni uczniowie pobliskich szkół podstawowych. Mieliśmy również przyjemność zanucić patriotyczne piosenki wraz z panem Mirosławem Owczarkiem – gościem specjalnym, śpiewakiem, aktorem i pedagogiem, znanym zarówno w Polsce jak i na świecie. Na koniec podziwialiśmy i smakowaliśmy wspaniały tort, godnie prezentujący nasze barwy narodowe.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl