Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Andrzejki

29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy związane z imieninami świętego Andrzeja. To nawiązanie do tradycji oraz ludowych zwyczajów i wierzeń. Dawniej, z dużą powagą traktowano noc z 29 na 30 listopada. Niezamężne dziewczęta, przy pomocy wróżb i różnych tajemniczych zabiegów próbowały dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż, kto będzie ich wybrankiem, co czeka je w najbliższej przyszłości. Dzisiaj, Andrzejki są przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy.
Tego dnia bardzo aktywnie włączyliśmy się w kultywowanie tradycji andrzejkowych. Na długiej przerwie przedstawiciele klas zachęcali gromadzących się tłumnie uczniów i nauczycieli do zatrzymania się właśnie przy ich stoliku. Katalog wróżb był ciekawy i atrakcyjny. Przyszłość przepowiadano z kart, cyfr, opracowanych plansz i przygotowanych symbolicznych przedmiotów. Klimatowi spotkania przy wróżbach sprzyjała przygotowana dekoracja. Na chwilę przenieśliśmy się w świat fantazji i marzeń, z uśmiechem i dystansem przyjmowaliśmy odkrywane nam "karty przyszłości".
Szczególną atrakcją andrzejkowych zabaw były słodkości przygotowane przez rodziców z klas 1-3. Apetyczne muffinki i ciasteczka można było kupić za symboliczną złotówkę (wsparcie działalności Samorządu Uczniowskiego). Wypieki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za włączenie się w organizację zabawy dla dzieci!


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl