Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Spektakl teatralny i warsztaty

Niebanalny spektakl obejrzeli uczniowie klasy 7 i klas 8 na scenie Teatru Współczesnego dnia 10 stycznia. Przedstawienie zatytułowane "Cicho" opowiada o losach Ihora, emigranta z Ukrainy, który obawia się pierwszego dnia w polskiej szkole. Obmyśla on rozmaite scenariusze jak zdobyć sympatię kolegów i nie wyróżniać się swoją innością na tle grupy. Po kilku lekcjach okazuje się, że nie jest to łatwe, a bez wsparcia kolegów i nauczycieli wręcz niemożliwe. Pod koniec główny bohater zostaje wreszcie zaakceptowany przez część klasy, ale nigdy nie będą to wszyscy rówieśnicy.

Spektakl widziany oczami współczesnej młodzieży został opowiedziany również ich językiem, niepozbawionym wulgaryzmów i młodzieżowego slangu, co sprawia, że jest tak realistyczny, jakbyśmy byli jego uczestnikami.

Po przedstawieniu uczniowie brali udział w warsztatach pogłębiających zaprezentowaną tematykę o kwestię grupowych reakcji na szeroko rozumianą inność. Uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami po obejrzeniu spektaklu i próbowali wczuć się w rolę INNEGO wchodzącego w nową grupę.

Projekt realizowany został ze środków Miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl