Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Noc Biologów

W piątek - 10 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie to Globalne zmiany środowiska.

    Jak co roku, uczniowie z koła biologicznego wzięli w niej aktywny udział. Uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego:
  • Co się kryje w pożywieniu? - na zajęciach laboratoryjnych przeprowadziliśmy wiele doświadczeń, pozwalających wykryć najważniejsze związki organiczne w produktach spożywanych na co dzień. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest zbilansowana dieta w życiu każdego człowieka.
  • Od kwiatu, przez rój, na stół cz.1 - Czy bez zapylaczy będziemy głodować? Jak wygląda pyłek? Co kryją kwiaty pod światłem UV? Jakie gatunki zwierząt są zapylaczami? - po warsztatach znamy już odpowiedzi na te pytania
  • Od kwiatu, przez rój, na stół cz.2 – Wiemy już, że zmiany w środowisku wpływają również na naszych małych sojuszników – zapylaczy. Na warsztatach dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc owadom zapylającym. Zbudowaliśmy też domek dla owadów.
Kolejna noc przeszła do historii. Czekamy na następną :-)


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl