Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Noc Laboratoriów

Noc Biologów to nie jedyna "noc" entuzjastów biologii z naszej szkoły. Uczestniczyliśmy też w tym semestrze (po raz pierwszy) w Nocy Laboratoriów. To wydarzenie naukowe, podczas którego ośrodki naukowe otwierają drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA.

Skorzystaliśmy z oferty Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (dowód naszej obecności ;-)

    Wzięliśmy udział w następujących zajęciach:
  • Zbadaj sam żywność w laboratorium - W trakcie zajęć laboratoryjnych poznaliśmy budowę i wartość odżywczą jaja kurzego.
  • Właściwości przeciwutleniające produktów, które jemy. Co to takiego i czy nam szkodzi? Czym są wolne rodniki? Czy owoce są lekarstwem na choroby cywilizacyjne? Czego można dowiedzieć się z etykiet produktów spożywczych? Czy trzeba bać się dodatków do żywności? Na czym polegają badania aktywności biologicznej żywności?
  • Chemia od kuchni - Warsztaty dotyczyły naukowych podstaw zwykłych kulinarnych czynności, jak gotowanie, smażenie czy pieczenie. Mieliśmy możliwość przygotować samodzielnie domowe karmelki.Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl