Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Festiwal Nauki

Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi.

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
"Chemia w kominie", "Obieg węgla w przyrodzie", "Planujemy wycieczkę rowerową", "Astronomia dla najmłodszych", "Biblioteki Świata", "Co wiedzą o nas smartfony?", "Dlaczego warto myć ręce?" – to tylko niektóre tytuły zajęć. Odbyły się one w formie stacjonarnej oraz on-line, co bardzo wzbogaciło tegoroczną ofertę zajęć zarówno dla uczniów jak i dla rodziców.
Na zakończenie, klasy 5 i 6 wzięły udział w prelekcji oraz pokazie historycznych strojów i sztuk walki w wykonaniu pana Leonarda Marynowskiego i pana Pawła Reguckiego.
Mamy nadzieję, że mimo zmienionej formuły naszego festiwalu każdy znalazł coś dla siebie! Liczymy, że sytuacja w kolejnym roku pozwoli na zorganizowanie uroczystości w tradycyjnej - stacjonarnej formie. Tymczasem II edycja Festiwalu Nauki zapisała się już w historii naszej szkoły.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl