Dzień pustej klasy

Tydzień przed końcem roku, w ramach akcji "Dzień pustej klasy" 5A ruszyła w plener. Pierwszym przystankiem było zwiedzanie Regionalnej Izby Pamięci. To wyjątkowe miejsce jest wizytówką naszego miasta. Wspólnie z przewodnikiem odkrawaliśmy małe tajemnice Kątów. Później spacer alejkami Parku Staromiejskiego i na końcu biesiada na terenie grodziska. Pięknie przygotowane miejsce przez GOKiS (dziękujemy) był oazą wytchnienia w upalny, piątkowy dzień. Pod drzewami, na leżakach pochłonęliśmy II śniadanie i oczywiście lody – tak dla ochłody.

Dzień pustej klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień pustej klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Dzień jest obchodzony w trzeci piątek czerwca.

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji. Za udział w niej otrzymaliśmy certyfikat.