Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Dzień Ziemi

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się wielkie święto ekologiczne - Dzień Ziemi.
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem "Inwestujmy w naszą planetę" i ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli. To wspólne partnerstwo dla dobra naszej planety.
W szkole codziennie budujemy właśnie taką wspólną odpowiedzialność za naszą planetę. Uczniowie systematycznie biorą udział w akcjach, projektach, konkursach ekologicznych. Każda nasza szkolna inwestycja zawsze zaczyna się od wiedzy. Potem przechodzi w działanie. A działamy zawsze według zasady: wielu małych ludzi, w wielu małych miejscowościach, którzy czynią wiele małych rzeczy może zmienić oblicze Ziemi.
W Dniu Ziemi w naszej szkole dominował kolor niebieski i zielony. Do wspólnego inwestowania w dobro naszej planety dołączyli w tym dniu wyjątkowi goście. Każdy z nich wystąpił w roli inwestora dla dobra Ziemi, bo przecież razem możemy więcej:

Pan Janusz Cieszyński - sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa. Pan minister uroczyście rozpoczął ogólnopolską inicjatywę - III edycję akcji "Sprzątamy Dla Polski", której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. W tym roku akcja objęta jest honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Pan Julian Żygadło – Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, który uroczyście rozpoczął II edycję akcji Zielone Kąty. Akcja powstała z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, a przyłączyły się do niej m.in.: Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych we Wrocławiu oraz partnerzy komercyjni. To akcja o charakterze proekologicznym, skupiona wokół wspólnego sadzenia drzew i tworzenia zielonej przestrzeni do życia, a także wielopokoleniowej edukacji w zakresie ochrony środowiska.

Pan Dietrich Paessens Dyrektor Fabryki Nestle Purina wraz z współpracownikami. Firma Nestle Purina była współtwórcą naszego ekologicznego wydarzenia.
Inwestycją w planetę są podarowane drzewo tlenowe, kosodrzewina, kwiaty rabatowe, które dziś wspólnie zasadzimy dla Ziemi. A podarowane rośliny oczyszczające powietrze utworzą w naszej szkole Zielony Zakątek na podsumowanie projektu Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój "Ziemia dla wszystkich" i projektu o smogu. Serdecznie dziękujemy.

Po uroczystym apelu klasa 8B wzięła udział w akcji sprzątania, a w salach odbywały się prelekcje o tematyce ekologicznej, odbyło się wspólne sadzenie drzewa tlenowego, kosodrzewiny oraz roślin ozdobnych. Uczniowie oglądali filmy ekologiczne, grali w gry ekologiczne. To był dobry dzień dla Ziemi…

Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl