21 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. To już III edycja Festiwalu Nauki.

W ramach festiwalu, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat energii. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prezentacji, filmów, warsztatów.
W tym roku skorzystaliśmy z bogatej oferty XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który ze względu na pandemię został przygotowany w wersji online. Hasło tegorocznej edycji to: "Od Science fiction do Science".
"Czy stres nas motywuje czy niszczy?", "Wody słodkie i wody słone", "Cyrk fizyczny", "Tajemnice kolorowej chemii", "To co oczywiste bywa złudne", "Komin - morderca", "Klub modelarza" – to tylko niektóre tytuły zajęć. Odbyły się one on-line, co pozwoliło na urozmaicenie zajęć szkolnych tego dnia.
W ramach obchodów Europejskiego Roku Kolei uczniowie zgłębiali tajniki zawodów kolejowych takich jak: konduktor, maszynista, kasjerka, mechanik, serwisant, rewident taboru kolejowego, dyspozytor, konstruktor rozkładu jazdy. Odbyli też wirtualny spacer po hali serwisowej w Kolejach Dolnośląskich z uwzględnieniem typu przeglądów pojazdów. Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie Kolej na Naukę (regulamin konkursu dostępny na stronie www.festiwal.wroc.pl).

Rok 2021 to także rok Lema. DFN towarzyszy myśl Stanisława Lema o tym, że "Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka". Z tej okazji uczniowie stworzyli prace przedstawiające roboty. Z prac powstała galeria - artystyczny ciąg dalszy "Bajki robotów" Lema.
Kolejna edycja naszego festiwalu przeszła do historii.