Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Warsztaty ceramiczne

8 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne. Prowadził je Pan Rafał Owczarek z Pracowni Ceramicznej Ananda, która działa w Legnicy. W świetlicy szkolnej uczniowie z klas 1A, 2B, 3A, 4B i 7C tworzyli z gliny fantastyczne figurki skrzatów. Pan Rafał udzielał wskazówek, tłumaczył jak pracować z gliną, pomagał, podpowiadał. Każdy uczeń uczestniczący w zajęciach ulepił pięknego, niepowtarzalnego skrzata. Wszystkie figurki zostały zabrane przez prowadzącego do Pracowni Ceramicznej, gdzie zostaną wypalone, a następnie szkliwione. Gdy będą gotowe, wszyscy otrzymają swoje dzieła z powrotem. Na pewno taka pamiątka własnoręcznie wykonana uświetni każde wnętrze, każdą domową półeczkę.

koronawirus