Nauka przez doświadczenie

Nauka w szkole wymaga bardzo dużego zaangażowania. Konieczne staje się podejmowanie działań, które mają na celu wspieranie rozwoju ucznia i organizowanie takich sytuacji szkolnych, które będą adekwatne do potrzeb i możliwości uczniów. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem staje się praca z wykorzystaniem eksperymentów oraz uczenie się przez doświadczenie.

Zakłada się, że ludzie dużo aktywniej przyswajają wiedzę w sytuacji, kiedy samodzielnie mogą coś zrobić, obserwując efekty swoich działań. Podążając tym kierunkiem uczniowie naszej szkoły poznawali budowę grzyba na modelu pieczarki oraz nauczyli się rozpoznawać jesienne owoce przygotowując smaczną, zdrową sałatkę owocową.