Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Finał powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas"

W środę, 18 maja, na terenie wrocławskiego ZOO, w Afrykarium, odbył się finał X edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas". Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Powiat Wrocławski, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego.
Celem konkursu jest zainteresowanie światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody i środowiska.
W finale wzięli udział uczniowie 10 najlepszych szkół z powiatu wyłonionych w 1 etapie.
W pierwszej części uczniowie przystąpili do grupowego rozwiązywania testu, a w drugiej zmierzyli z zadaniem indywidualnym, czyli rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt.
    Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
  • Zofia Rewaj 5A
  • Michał Górski 5B
  • Franciszek Mikiewicz 5A
  • Franciszek Misiak 5A
Miło nam poinformować, że uczniowie zajęli IV miejsce.
Gratulujemy!

koronawirus