Lekcja Nieśmiecenia

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". Zdobyliśmy nagrodę, w postaci stacji edukacyjnej do segregacji odpadów.
    Stacja składa się z:
  • 7 pojemników na odpady (szkło, tworzywa sztuczne, papier, odpady bio, zmieszane, baterie i nakrętki),
  • zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek,
  • tablic edukacyjnych dotyczących segregacji odpadów.
Miło nam poinformować, że stacja jest już w naszej szkole!
Mamy nadzieję, że dzięki niej utrwalimy nawyki ekologiczne w praktyce, zrealizujemy ciekawe projekty. Stacja jest praktycznym uzupełnieniem edukacji ekologicznej.
Uczniowie z koła ekologicznego - Ekologiczne ABC, jak na młodych ekologów przystało, poznali już jej walory edukacyjne. Stacja została wykorzystana na inauguracyjnym spotkaniu koła, poświęconym segregacji odpadów.