Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Modele komórek

Modelowanie to metoda rozwijająca myślenie ucznia i jego wyobraźnię, która bardzo często wykorzystywana jest w naszej szkole na przedmiotach przyrodniczych. Ta aktywizująca forma pracy pozwala na zrozumienie budowy organizmu, przystosowań, struktur przyrodniczych czy przebiegu zjawisk wokół nas. Tworzenie modeli sprawdza się też jako utrwalanie wiedzy. Ponadto uczniowie mogą wykazać się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Dowodem tego są prace piątoklasistów przedstawiające modele poznanych komórek.

Talenciaki

koronawirus