Warsztaty w ramach projektu
"Odłącz się"

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu "Odłącz się" prowadzone przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk. W zajęciach brali udział uczniowie klas V (8 października) i klas VII (13 października).

Celem projektu była edukacja młodego pokolenia na temat zjawiska uzależnienia od telefonu komórkowego oraz zapobieganie negatywnym skutkom, które fonoholizm powoduje.
Prowadzący pokazali młodzieży, że telefon – mimo iż jest świetnym narzędziem pracy – nie stanowi wartości samej w sobie i nie może zastąpić relacji międzyludzkich. Wolontariusze wskazywali na zagrożenia płynące ze zbyt częstego i długotrwałego korzystania ze smartfonów, wyjaśnili zjawisko fonoholizmu i pokazali młodzieży jak umiejętnie korzystać z telefonu, broniąc się jednoczenie przed wpadnięciem w sidła uzależnienia.

Z racji młodego wieku i dogłębnej znajomości tematu wolontariusze byli dla uczniów niewątpliwym autorytetem w dziedzinie świata wirtualnego, a przekazana przez nich wiedza brzmiała wiarygodnie i skłaniała do przemyśleń.