Spotkanie autorskie

18 października odbyło się dla uczniów z naszej szkoły spotkanie autorskie z Wojciechem Koguciukiem. Uczestniczyły w nim klasy 4-7. Autor ciekawie opowiadał o swojej nowej powieści przygodowej z cyklu Serce Snów pt. "Skarbonka". Podczas tego spotkania uczniowie zostali także zapoznani z tematyką książki oraz profilaktyki snu. Higiena snu jest bardzo ważna w naszym życiu, a często o tym zapominamy. Jak mówi autor, wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, aby odczuć dobrodziejstwa, które daje nam sen.

Pan Wojciech opowiedział także o swojej działalności jako tancerz, aktor mim, instruktor, choreograf. Tańczy od 1989 roku. Jest nauczycielem tańca od 23 lat. Uczy stylów nowoczesnych takich jak: hip hop, locking, krump, popping, house, oraz elementy tańca jazzowego i współczesnego. Co roku przygotowuje jedną chorografię turniejową oraz spektakl taneczny. Obecnie jest instruktorem i choreografem tańca nowoczesnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Katach Wrocławskich od 1997 – zespół MASKA oraz w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury od 2004 – zespół EWENEMENT. Jako nauczyciel tańca specjalizuje się w technikach tańca nowoczesnego inaczej street dance: hip hop, look dance, popping, break dance, funky, house, krump. Spotkanie bardzo zaciekawiło naszych uczniów oraz nauczycieli. Można było także nabyć powieść z dedykacją od autora.