Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Mistrzowskie spotkanie

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie i konkursie Koloratorium, dla uczniów klas czwartych zorganizowane zostało wydarzenie pt. Mistrzowskie spotkanie.
Prowadzącymi spotkanie byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. Jednak wystąpili oni w wyjątkowej roli - mistrzów sportu.

Pan Kamil Śmigielski (trenuje taekwon-do od 2002 roku, a od 11 lat w roli trenera młodych talentów).
    Najważniejsze osiągnięcia i tytuły:
  • Wicemistrz Polski Taekwondo (2003) - układy formalne
  • Mistrz Polski w Taekwondo (2012) - walka sportowa
  • Mistrz Polski w Taekwondo (2015)
  • Mistrz Europy w Taekwon-do (2016)
  • Puchar Polski (2016) - III miejsce walka sportowa
  • Wicemistrz Świata w Taekwondo (2017)
  • Puchar Polski (2018) - III miejsce walka sportowa
  • Mistrz Polski w Taekwondo (2021) - walka sportowa
Pan Piotr Zieliński
    Najważniejsze osiągnięcia i tytuły:
  • Puchar Polski 2014 - II miejsce techniki specjalne, II miejsce walka sportowa
  • Puchar Polski Dragon Cup 2015 - III miejsce w walce sportowej|
  • Puchar Polski Tiger Cup 2016 - III miejsce walka sportowej
  • Open Worlds Taekwondo ITF 2017 - III miejsce walka sportowa
  • Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF 2017 - I miejsce walka sportowa, I miejsce techniki specjalne
  • w kolejnych latach wielokrotny mistrz Polski w walce sportowej, w 2022 również.
Warto dodać, że pan Kamil uczył Piotra wychowania fizycznego w gimnazjum, potem został jego trenerem, a teraz też kolegą z pracy.
Tematem spotkania była rola sportu w życiu człowieka. Jak powszechnie wiadomo sport to zdrowie. Podejmowanie aktywności fizycznej daje olbrzymie korzyści: dobre samopoczucie i odpowiednie funkcjonowanie umysłu. Uprawiając jakikolwiek sport czujemy się dużo lepiej, nasze ciało się odpręża, a umysł pracuje sprawniej. To doskonałe paliwo dla naszego ciała, to energia, którą potrzebujemy do działania. Zaleca się 30 minut dziennie ruchu aby organizm został utrzymany w dobrej kondycji. Pytanie - czy to tylko czy aż 30 minut? Pozostawiamy do rozważenia.

Na spotkaniu nie mogło też zabraknąć dyskusji o dyscyplinie uprawianej przez naszych mistrzów. Panowie wyjaśnili pochodzenie nazwy taekwondo. Składa się ona z 3 członów: "tae" to po koreańsku "noga", "kwon" - pięść, a "do" - droga. Taka jest filozofia taekwondo - ciągłej pracy nad sobą za pomocą treningów, opartej na uprzejmości, uczciwości, wytrwałości, opanowaniu i niezłomnym duchu. Ta koreańska sztuka walki rozwija możliwości fizyczne ciała, pomaga nauczyć się kontrolować swoje ciało, to kompletny trening, który uczy też wartości społecznych i psychologicznych. Nie jest sportem agresywnym, do agresji też nie zachęca. Uczniowie mogli obejrzeć puchary, medale naszych mistrzów.
Podsumowaniem zajęć było stwierdzenie, że w sporcie dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Wszystko po to, by mieć więcej energii, lepszy humor, dobre samopoczucie i uśmiech każdego dnia.

Talenciaki

koronawirus