Uczta bogów

Zgodnie z wypowiedzianą już ponad dwa tysiące lat temu maksymą "Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" obie klasy piąte przygotowały lekcję pt. "Uczta bogów". Uczniowie obu klas piątych wzięli udział w krótkim projekcie klasowym. Dzieci losowały danego boga lub boginię, a następnie wyszukiwały informacje o atrybucie wylosowanej postaci, dziedzinie życia za którą odpowiadała oraz innych ciekawostek związanych z tematem. Uczniowie w domu przygotowali symboliczny strój, by na zakończenie naszego krótkiego projektu zaprezentować na forum swojej klasy efekty pracy (klasa 5A – 15 listopada, klasa 5B - 17 listopada). Dzieci nie tylko bawiły się przednie, ale przede wszystkim zdobywały wiedzę oraz różne umiejętności m.in. wyszukiwanie i selekcjonowanie informacji, umiejętność publicznej prezentacji. Dziękuję Rodzicom, którzy nas wsparli i przygotowali potrawy w stylu greckim, dzięki czemu nasza symboliczna uczta nie była tylko symboliczna.