Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Narodowe Święto Niepodległości

Jeszcze Polska nie zginęła
Kiedy my żyjemy…


Jakże niezwykle aktualne stają się w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości słowa Mazurka Dąbrowskiego, śpiewane kilkukrotnie przez całą społeczność szkolną, gromadzącą się w holu szkoły 10 listopada br. Tego dnia ubrani na galowo z biało-czerwonymi kotylionami przypiętymi do piersi przemierzaliśmy nasze korytarze, podziwiając gazetki poświęcone 23 Polkom i Polakom – Matkom i Ojcom Niepodległości.
Za tę wolność oddali życie na przestrzeni stuleci nasi Rodacy. Zostali symbolicznie uczczeni przez władze samorządowe, Poczet Sztandarowy, reprezentantów nauczycieli, klas, Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu na Cmentarzu Komunalnym w Kątach Wrocławskich przy pomniku Państwa Podziemnego w Apelu Poległych. Później gromadziliśmy się na kolejnych spotkaniach, by wspólnie śpiewać piosenki i pieśni patriotyczne, które dawały poczucie wspólnoty i przenosiły do czasów nam odległych.
Niepodległa, niepokorna zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła, bije ogniem naszych serc…


Tak śpiewaliśmy, kończąc nasze wspólne spotkanie i podziwiając jednocześnie biało-czerwony kontur Polski wypełniony wieloma serduszkami z naszymi imionami i życzeniami dla Niepodległej. Ten uroczysty i pełen wzruszeń dzień był świadectwem naszej wspólnej pracy i zaangażowania w to, co ważne.
11 listopada nasz Poczet Sztandarowy uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Wziął udział wraz z pięcioma innymi Pocztami Sztandarowymi w Mszy Świętej za Ojczyznę. Później zaś o godzinie 12.00 włączył się w Akcję "Niepodległa do Hymnu", godnie reprezentując Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka.


koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl