Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

27 września obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego, uchwalony 11 września 1998 roku przez Sejm RP. Upamiętnia on powołanie Służby Zwycięstwu Polski w okupowanej Warszawie. Zadaniem tej konspiracyjnej organizacji była walka z wrogiem.
Dla uczczenia pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego, którzy w niezwykle trudnych warunkach walczyli o niepodległość ojczyzny, nasi uczniowie, reprezentowani przez Poczet Sztandarowy oraz klasy: 6B i 8C, oddali hołd poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej w Apelu Poległych. Złożono kwiaty oraz zapalono znicze przed pomnikiem Państwa Podziemnego na Cmentarzu Komunalnym w Kątach Wrocławskich.
Ważne, by pamiętać, że Ojczyznę kocha się nie dlatego, że jest wielka, ale dlatego że jest własna.
/Seneka Młodszy/

koronawirus