Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Co wiecie o Wrocławskim Powiecie

21 września w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, odbył się finał III Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim "Co wiecie o Wrocławskim Powiecie".
W konkursie, zorganizowanym i przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Podróżników TUITAM, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego, uczestniczyły reprezentacje 13 szkół podstawowych z terenu powiatu.
    Naszą szkołę reprezentowała drużyna (wyłoniona w szkolnych eliminacjach, które odbyły się w czerwcu) w składzie:
  • Karol Czerwiński 8B
  • Karol Korzeniowski 8A
  • Tomasz Korzeniowski 8A
W pierwszej części konkursu każda z trzyosobowych drużyn pisała minutowy test eliminacyjny, który sprawdzał wiadomości na temat walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych powiatu. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięską dziesiątkę drużyn, które przeszły do kolejnej części zmagań. Nasza drużyna uzyskała wynik dający 3 miejsce.
W drugim etapie uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w różnych zadaniach praktycznych (pisanie wierszy, praca z mapą, itp.). Reprezentacja naszej szkoły pokazała, że powiat nie ma żadnych tajemnic. Zajęliśmy lokatę tuż za podium.
Uczniowie otrzymali dyplomy okolicznościowe i upominki za udział w konkursie. Nagrodą jest również wycieczka po powiecie.

Gratulacje!


koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl