Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nadanie imienia szkole i przyjęcie sztandaru

1 września to ważny dzień w każdej szkolnej społeczności. Jak co roku, już starsi i bogatsi w doświadczenia, spotykamy się, aby wspólnie odkrywać nowe zjawiska, poznawać ciekawe osoby: uczyć się i bawić. Głodni wiedzy, z ciekawością zasiadamy na szkolnej auli i czekamy na pierwszy dzwonek.

Początek roku szkolnego 2022/2023 był inny, wyjątkowy. W tym dniu nasza szkoła otrzymała imię Janusza Korczaka oraz przyjęła sztandar. To doniosłe wydarzenie było udziałem całej młodzieży szkolnej. W obecności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości uroczyście odczytano uchwałę Rady Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie o nadaniu naszej szkole imienia wybitnego Polaka Janusza Korczaka. Następnie nastąpiło przekazanie sztandaru szkole. Z rąk burmistrza Juliana Żygadło sztandar przyjęła pani dyrektor Agnieszka Górska, która przekazała go uczniom reprezentowanym przez poczet sztandarowy. To doniosłe wydarzenie trwale wpisało się w bogatą historię szkoły.

Talenciaki

koronawirus