Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Sprzątanie świata

"Wszystkie śmieci są nasze!" to hasło tegorocznej 29. edycji akcji Sprzątanie świata – Polska.
Od 1994 roku Polacy, którym bliska jest troska o naturę oraz swoje najbliższe otoczenie, łączą się, by posprzątać swój kawałek Polski. Krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.
Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w rękawiczki i worki wzięli czynny udział w tej ogólnopolskiej akcji. Wspólnie posprzątaliśmy teren wokół szkoły.
Wzięliśmy też udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Jest to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie "Dla Polski" pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Najmłodsi ekolodzy na zajęciach pozalekcyjnych (Przyrodnicze ABC) uczyli się o odpowiednim postępowaniu z odpadami. Natomiast w sprzątaniu wzięli udział uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu i klasy 8A.

koronawirus