Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Już po raz dziewiąty wzięliśmy udział w akcji ratowania polskich cmentarzy, niszczejących za wschodnią granicą – Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. W ubiegłym roku ponad 1000 wolontariuszy pracowało podczas wakacji przy porządkowaniu kresowych nekropolii, ponad 200 tysięcy uczniów, przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę.
Nasza szkoła przekazała na ten cel 500 zł. Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

18 maja wzięliśmy udział w Wielkim Koncercie Kresowym, który odbył się na wrocławskim rynku. Poczet Sztandarowy z naszej szkoły oraz przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu (Nathalie Victor, Paula Utnik, Krystian Staszczyszyn, Aleksandra Bożek, Alicja Dejnaka) mieli możliwość uczestniczenia w uroczystej defiladzie szkół Dolnego Śląska. Poczty poprowadziła Orkiestra Wojsk Lądowych z Wrocławia. Podczas koncertu podziękowania popłynęły od władz wojewódzkich i lokalnych, oraz z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jednym z zaproszonych gości był Jego eminencja Kardynał Henryk Gulbinowicz, który dziewięć lat temu inaugurował Akcję i apelował o pierwsze złotówki. Koncert uświetniły występy zespołów zaprzyjaźnionych z naszym miastem Podolskiego kwiatu z Koziatyna, Barwinka z Winnicy, Pierwiosnków z Wilna i Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl