Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej edukacyjnej kampanii społecznej Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci.
Kampania wprowadza tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nimi, jak również radzenia sobie z jego obecnością. W ramach projektu w 16 wybranych szkołach Polski odbywają się lekcje pokazowe.
Jesteśmy dumni, że wśród tej szesnastki znalazła się nasza szkoła.
Z całego województwa dolnośląskiego nasza szkoła została wybrana na realizację lekcji pełnej eksperymentów.
Lekcję dla uczniów klas I – III poprowadził ambasador programu, znany popularyzator nauki, dziennikarz - Radek Brzózka.
Dzieci zostały zaproszone do wspólnych eksperymentów i zabawy w naukę przez doświadczenia.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od organizatora.
Cieszymy się, że mogliśmy gościć Radka Brzózkę na Brzozowej :-)

Talenciaki

koronawirus