Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Biblioteka inspiruje, zachęca, podpowiada...

Uczniowie klas: 4A i 4C w ramach lekcji o bibliotece odwiedzili naszą Bibliotekę GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zajęcia prowadzone były pod hasłem Biblioteka inspiruje. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób gromadzony jest i wypożyczany księgozbiór, jak można znaleźć książkę, nie znając autora, wreszcie jak dbać o książki. Spotkanie urozmaiciła zabawa w kalambury, oparta na znanych przysłowiach. Później uczniowie mogli swobodnie podchodzić do regałów i oglądać książki, zadawać pytania.

Z książką dzieci spotykają się też na lekcjach języka polskiego. Lektury towarzyszą im przez całą edukację. Warto, by utrwalały swoje wrażenia w ciekawy sposób, czego przykładem są komiksy zainspirowane lekturą Kajko i Kokosz. Szkoła latania.

Uczniowie klasy 4A zafascynowani lekturą Spotkanie nad morzem chętnie uczestniczyli w miniprojekcie, który obejmował dwa zadania do wyboru: wykonanie projektu wolnego od przeszkód domu lub pokoju, dostosowanego do potrzeb osoby niewidomej lub opisanie, zaprojektowanie i wykonanie przyrządu lub zabawki dla dziecka z inwalidztwem wzroku. Uczniowie, którzy zdecydowali się na wzięcie udziały w tym przedsięwzięciu, wykonali oba zadania. Mogliśmy podziwiać laleczki, które wyposażone były w wyraźne w dotyku elementy np. oczy czy guziki, niezwykłe kostki do gry czy zwierzęta ukryte w magicznym pudełku. Zachwycały też projekty domów i pokoi, w których bezpiecznie czułyby się dzieci niedowidzące lub niewidome.

Warto sięgać po książki, by rozwijać swoją wyobraźnię, zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia, czego przykładem mogą być trzy uczennice klasy gimnazjalnej: Agata, Weronika i Gabrysia. Dziewczyny odpowiedziały na zaproszenie Biblioteki GOKiS w Kątach Wrocławskich i napisały świetne recenzje książek, które je zafascynowały. Gratulujemy świetnych i mądrych wypowiedzi!

Może wakacje to dobry czas, by sięgnąć po ciekawą książkę...


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl