Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Dbam o zdrowie

Uczennica klasy 8A Magdalena Pluta w ramach Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia, organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, wcieliła się w rolę animatora działań promujących zachowania prozdrowotne. 9 stycznia Magda przeprowadziła zajęcia dla uczniów uczęszczających na świetlice szkolną. Zajęcia te miały charakter edukacyjno – zabawowy. W pierwszej części zajęć uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania (piramida zdrowia) oraz z zasadami aktywnego spędzania czasu wolnego. W drugiej części zajęć uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych z różnymi przyborami, mających na celu kształtowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Należy pamiętać, że styl życia jednostki jest kształtowany przez proces socjalizacji w czasie, którego człowiek nabywa różne wzory zachowań poprzez interakcje społeczne z rodzicami, grupami rówieśniczymi, czy też poprzez wpływ środowisk wychowawczych. Dlatego, też niezmiernie ważnie są działania wspomagające nabycie pozytywnych zachowań zdrowotnych przez dzieci, wykorzystywane są w dorosłym życiu.

Magdalena Pluta będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Życzymy powodzenia.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl