Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Lekcja z wolontariatu

Czym zajmuje się wolontariusz? Jakie prace wykonuje się na rzecz hospicjum stacjonarnego i domowego?

Na te i inne pytania próbowała 26 października odpowiedzieć koordynator wolontariatu z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci pani Katarzyna Odrobina, która poprowadziła lekcję z naszymi najmłodszymi wolontariuszami z klas pierwszych. Pani Kasia starała się przybliżyć dzieciom wiedzę z zakresu wolontariatu, działalności Hospicjum, oraz tego w jaki sposób możemy razem współpracować, poprzez zbiórkę nakrętek, program Pole nadziei, oraz wiele innych akcji. Pani Kasia uświadomiła dzieciom, że Wolontariat to nie tylko ofiarowanie drugiej osobie swojej pomocy, wolnego czasu to też możliwość zdobycia doświadczenia, odkrycia swoich talentów, spełnienie dobrego uczynku, poznania ciekawych osób, a także doświadczenie czegoś, co trudno znaleźć gdziekolwiek indziej… po prostu Wolontariat dużo daje nam samym.

Talenciaki

koronawirus