Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

W październiku obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, co roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

W tym roku bicie rekordu odbyło się 16 października. Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00, a zadaniem uczniów było wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (cykl RKO – 30 ucisków i 2 wdechy ratownicze) przez cały czas trwania akcji, czyli przez pół godziny. W biciu rekordu wzięli udział uczniowie klasy 8A (Elżbieta Malesza, Iwona Różańska, Magdalena Pluta, Aleksandra Rewaj, Zofia Gracz, Wiktoria Zalesiak, Eryk Maleska, Klaudia Polak, Julita Lewandowska).

Nabywanie i utrwalanie umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak również podejmowanie natychmiastowej pierwszej pomocy jest dla nas bardzo istotnym elementem w ratowaniu życia osoby poszkodowanej. Im więcej praktycznych ćwiczeń w podejmowaniu czynności ratujących życie człowieka, tym mniejsze obawy o niewłaściwe wykonywanie tych czynności. Pierwsza pomoc powinna być dla nas czymś naturalnym, dlatego od najmłodszych lat powinniśmy kształtować wśród dzieci nawyk pomagania osobie poszkodowanej. Dziękujemy naszym uczniom za podjęciu próby pobicia rekordu razem z Fundacją WOŚP.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl