Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

I edycja V Biegu Pamięci Tropem Wilczym
Kąty Wrocławskie 2017

W 2017 roku 26 lutego do ogólnopolskiej akcji Biegu Pamięci Tropem Wilczym przyłączyły się Kąty Wrocławskie. Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika podjęło inicjatywę organizacji tej imprezy. Celem projektu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Szczególnie atrakcyjna była formuła obchodów tego święta. Bieg dawał możliwość wspólnego spędzenia czasu, promocję aktywności fizycznej, a także był nowym sposobem wyrażenia swoich postaw patriotycznych. Na starcie zameldowali się radni, młodzież, dzieci i nie tylko kąccy miłośnicy biegów. W trasę wybiegli po powitaniu przez pana Burmistrza Antoniego Kopcia i dyrektorów: panią Agnieszkę Górską i panią Marię Mach. Do sukcesu imprezy przyczynili się współorganizatorzy i partnerzy: GOKiS , UMiG, SMZK oraz Klub Biegacza.

Talenciaki

koronawirus