Żołnierze Wyklęci - Tropem Wilczym
II edycja VI Biegu Pamięci 2018

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy w 4 marca 2018 roku W tym dniu w całej Polsce w Biegu Pamięci oddawano cześć Bohaterom Wyklętym. Nasi uczniowie, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny, w modlitwie wiernych modlili się za dusze Żołnierzy Wyklętych, aby byli otoczeni pamięcią. Druga edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, powitała uczestników ostrym słońcem, rześkim powietrzem i odważną temperaturą. Nie odstraszyło to wszystkich, którzy stanęli na starcie, a było nas całkiem sporo - w sumie 100 biegaczy oddało cześć Żołnierzom Wyklętym. Obok siebie stanęli dzieci, młodzież, mieszkańcy Kątów Wrocławskich, Wrocławia, okolicznych miejscowości - całkiem mali i już dojrzali. Trasa do pokonania 1963 m to symbol - data śmierci ostatniego Wyklętego. Bieg, który nie był wyścigiem, ale wyzwaniem, stał się okazją do integracji społeczności lokalnej i formą aktywności fizycznej. Towarzysząca wystawa i wzruszający program artystyczny w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów zwieńczył obchody tego wyjątkowego Dnia.