Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Wirtualna Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Patrz tam, gdzie inni patrzą
i zobacz to, czego inni zobaczyć nie potrafią
.
T. Kosiarek

W dniach 19-21 czerwca Drużyna DI Megamocni w składzie: Klaudia Ciołek, Justyna Chrzęstek, Agata Lizak, Martyna Małecka, Jagna Paluszak i Pola Paluszak wzięła udział w jubileuszowej XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która ze względów bezpieczeństwa odbyła się w wirtualnym świecie.

By w niej uczestniczyć, dziewczyny musiały podjąć się nowego Wyzwania Drużynowego polegającego na filmowym udokumentowaniu pracy drużyny sprzed ogłoszenia pandemii. Z trenerką p. Izabelą Strzelczyk i asystentką drużyny p. Aliną Dudziec spotykały się wirtualnie, by móc omówić merytoryczną część zadania i podzielić się koncepcją jego rozwiązania. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków drużyny udało się sprostać wymogom i nagrać pięć filmików ukazujących różne elementy Wyzwania Artystycznego – Ale Fotka! Wyzwaniu Trenerskiemu stawiła czoła także trenerka Megamocnych, nagrywając filmiki dopingujące drużynę.

W trakcie Olimpiady Megamocne wzięły udział w warsztatach kreatywności, Ceremoniach Otwarcia i Zamknięcia, na których mogły spotkać się z innymi uczestnikami wydarzenia. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła im wspólna praca nad Wyzwaniem Bliźniaczym z drużynami Ciasteczkowy Gang z Wodzisławia Śląskiego i kreativ mennesker z Wrocławia.

Uczestnictwo w największym na świecie programie edukacyjnym zorientowanym na kreatywność było niezwykłym doświadczeniem, nauką kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej, umiejętności skutecznej komunikacji oraz otwartości na innych.

Dzięki podjętym przez Megamocnych wyzwaniom Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała tytuł Szkoły Kreatywności i Innowacji.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl