Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Mikołajkowy Eduballowy Zawrót Głowy

12 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich przybyli uczniowie z innych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły w Gniechowicach, aby wraz z uczniami klas drugich naszej szkoły wystąpić w Mikołajkowym Eduballowym Zawrocie Głowy.

Wszystko to za sprawą imprezy sportowej zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Szkołę Podstawową Nr 2 w Kątach Wrocławskich z wykorzystaniem piłek eduball dla dzieci uczestniczących w programie Sprawny Dolnoślązaczek.

Eduballe to piłki, które uczą. Jest to zestaw 100 piłek w czterech kolorach, na których umieszczone są wszystkie litery alfabetu, co ważne również zmiękczenia oraz dwuznaki oraz cyfry i znaki matematyczne. Wszystko to pozwala na to, żeby wykorzystywać te piłki do nauki poprzez sportową zabawę. Gry i zabawy z piłkami umożliwiają naukę ortografii, matematyki czy nawet języka angielskiego poprzez ruch. Celem festynu było pokazanie możliwości wykorzystania tychże piłek do zajęć edukacyjnych. Dzieci zmagały się z łamigłówkami i zadaniami ruchowymi, a nauczyciele i zebrani goście przyglądali się temu i sami się uczyli jak mogą wykorzystać piłki w swoich szkołach.

Festyn rozpoczęliśmy od występu szkolnego chóru, tańca grupy przedszkolnej oraz samodzielnie ułożonej choreografii tanecznej uczennic klasy piątej.

Nasza szkoła w zawodach zajęła pierwsze i drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy dostali medale, dyplomy oraz prezenty od Świętego Mikołaja. Na zakończenie razem udaliśmy się na słodki, ale zdrowy poczęstunek.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl