Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Pierwszy Gminny Festiwal Nauki

19 września w naszej szkole odbyło się wielkie święto nauki.

Wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zorganizowaliśmy I edycję Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie. Wydarzenie objęte zostało patronatem XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, ze świata nauki i sztuki, zgromadzili się na sali sportowej, gdzie uroczystego otwarcia festiwalu dokonały pani dyrektor Agnieszka Górska i zastępca burmistrza MiG Kąty Wrocławskie pani Katarzyna Łapińska-Szymańska.
Następnie wykład inauguracyjny wygłosił pan Leonard Marynowski, prezes Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicom.
W dalszej części zaplanowano wykłady i warsztaty. Na wykładach uczestnicy próbowali odpowiedzieć m.in. na pytania: ile węgla jest w węglu, dlaczego balon lata czy jak działa lodówka. Na warsztatach udowadniali czy warto myć zęby i zdrowo jeść, eksperymentowali z dźwiękiem i poznawali tajemnice kostki Rubika.
W przerwach oglądano m.in. uzbrojenie XVII-wiecznego husarza. Dużym zainteresowaniem cieszył się rower Fundacji KULT wytwarzający koktajl.

Wspólnie udowodniliśmy, że nauka wcale nie musi być nudna. To była wielka intelektualna przygoda, którą przeżył każdy uczeń naszej szkoły.
Bardzo ważnym aspektem festiwalu była integracja środowiska lokalnego wokół promowania nauki, kształtowania postaw sprzyjających zdobywaniu wiedzy.
I edycja Festiwalu Nauki w gminie Kąty Wrocławskie przeszła już do historii. Czekamy na kolejną…
Więcej na temat Festiwalu Nauki można znaleźć tutaj.

Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl