Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


XXI Gminny Przegląd Literatury Patriotycznej i Religijnej

Całem mem sercem, duszą niewinną,
Kocham tę świętą ziemię rodzinną...

8 listopada br. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XXI Gminnym Przeglądzie Literatury Patriotycznej i Religijnej, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa w Małkowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Na scenie prezentowane były wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej i religijnej.
Jako pierwszy zaprezentował się Karol Korzeniowski z 5A, który w prostych słowach zachwalał uroki naszej Ojczyzny, recytując z przejęciem wiersz Władysława Bełzy Ziemia rodzinna. Kolejnym wykonawcą był Kamil Jaroszyński z 7A, w którego wykonaniu usłyszeliśmy utwór Jana Pietrzaka Taki kraj. Kategorię poezji śpiewanej rozpoczęła Lena Misiuna z 5A, która w porywający sposób zaśpiewała Białe róże. Nie mniej interesujący okazał się występ Kornelii Geremesz z 6B. W jej wykonaniu usłyszeliśmy klimatyczny Deszcz jesienny deszcz. Wytęp uczniów naszej szkoły zakończył Władysław Sobolewski z 7A, który swoim utworem nawiązał do 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, wykonując pieśń Prząśniczki.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl