Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka świata – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo. Uczniom, głównie z klas młodszych oraz przedszkolakom, towarzyszyły w czasie zajęć ulubione pluszaki. W tym dniu odbyły się również niecodzienne spotkania z dziećmi. Dwa niezwykle sympatyczne i przyjazne misie w towarzystwie pewnej dziewczynki i z koszem cukierków, odwiedziły przedszkolaków i uczniów z klas młodszych. Były przywitania, uściski i pamiątkowe zdjęcia a na długiej przerwie, dla chętnych zabawa przy muzyce.
W czasie spotkań najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na temat bajkowych bohaterów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, Gumisiów oraz innych misiów i niedźwiadków. Dzieci pytane, dlaczego pluszowe misie są dla nich ważne, bez większego namysłu odpowiadały: "można się przytulić", "pomaga zasnąć", "można powierzyć mu swoje tajemnice", "jest mój", "jest miły".
Wiele uśmiechów dostarczyła nam prezentacja powstała ze zdjęć nadesłanych przez dzieci i nauczycieli – "selfie z pluszakiem". Ponadto, w holu szkoły możemy podziwiać misie w różnych odsłonach, przygotowane przez naszych uczniów na konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl