Program ekologiczny EkoEksperymentarium

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto miała najpopularniejsza, najmilsza i ciągle modna zabawka świata – pluszowy miś. Z tej okazji w naszej szkole dużo się działo. Uczniom, głównie z klas młodszych oraz przedszkolakom, towarzyszyły w czasie zajęć ulubione pluszaki. W tym dniu odbyły się również niecodzienne spotkania z dziećmi. Dwa niezwykle sympatyczne i przyjazne misie w towarzystwie pewnej dziewczynki i z koszem cukierków, odwiedziły przedszkolaków i uczniów z klas młodszych. Były przywitania, uściski i pamiątkowe zdjęcia a na długiej przerwie, dla chętnych zabawa przy muzyce.
W czasie spotkań najmłodsi wykazali się dużą wiedzą na temat bajkowych bohaterów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Paddingtona, Gumisiów oraz innych misiów i niedźwiadków. Dzieci pytane, dlaczego pluszowe misie są dla nich ważne, bez większego namysłu odpowiadały: "można się przytulić", "pomaga zasnąć", "można powierzyć mu swoje tajemnice", "jest mój", "jest miły".
Wiele uśmiechów dostarczyła nam prezentacja powstała ze zdjęć nadesłanych przez dzieci i nauczycieli – "selfie z pluszakiem". Ponadto, w holu szkoły możemy podziwiać misie w różnych odsłonach, przygotowane przez naszych uczniów na konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Talenciaki

koronawirus