Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Odyseja UmysłuWyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza
(Albert Einstein)

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie to kompetencje kluczowe w XXI wieku… i umiejętności, które można rozwinąć.
W myśl tego nasza szkoła podjęła wyzwanie i rozpoczęła wielką przygodę z Odyseją Umysłu. Co to takiego? Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem.
Odyseja to konkurs twórczego rozwiązywania problemów. Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkołę. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę. Drużyna wybiera jeden Problem Długoterminowy, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Uczestnicy razem analizują zadanie i zastanawiają się, jak można sobie z nim poradzić. Następnie wspólnie decydują jak to, co w ich pomysłach najlepsze, połączyć w 8-minutową prezentację – którą przedstawiają sędziom oraz publiczności. Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Tak w skrócie wygląda udział w programie. Emocji nie da sie opisać.

Naszą szkołę w Odysei Umysłu reprezentowała drużyna w składzie:
Odyseusze: Zuzanna Bal, Alicja Bielecka, Lena Kajda, Julia Kamionka, Ewelina Muzeja, Natalia Osuch, Hanna Bielecka
Trener: Monika Małecka

Pracowaliśmy nad problemem: Perspektywa detektywa. Wymyślony przez drużynę Detektyw podjął się rozwiązania – wybranej z podanego zestawienia – niewyjaśnionej zagadki z historii ludzkości. Starając się rozwikłać tajemnicę, musiał stoczyć swoisty pojedynek intelektów z pewnym Przecwanym Przeciwnikiem…

29 lutego wzięliśmy udział w Eliminacjach Regionalnych we Wrocławiu. Wystąpiło 77 drużyn z województw: dolnośląskiego i opolskiego.

Nasza drużyna uzyskała awans do Ogólnopolskiego Finału, który miał się odbyć w kwietniu w Gdyni. Ze względu na pandemię, finał został odwołany.

Udział w programie był wielką przygodą. Odyseja Umysłu - Marzymy - Myślimy – Tworzymy


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl