Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Koncert Kolęd i Jasełka

Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości.....
Czas dziwny, inny niż pozostałe dni w roku - czas Świąt Bożego Narodzenia.
Za oknami biało, cicho, niebo rozświetlone gwiazdami, a tu u nas błyszczą kolorowe światełka.
Zbliża się Cicha noc, Święta noc, a wokół rozbrzmiewają kolędy…


Tymi słowami rozpoczął się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.

Zanim rozbrzmiały kolędy w wykonaniu naszych uczniów, odbyły się różne akcje i warsztaty przedświąteczne.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii Fundacji Dbam o Mój Z@sięg i wspólnie realizowali projekt pt. "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ".
Na lekcjach uczniowie pisali życzenia świąteczne do bliskich osób, następnie wspólnie wybrali się na pocztę i wysłali kartki świąteczne.
W kilku klasach odbyły się warsztaty zdobienia pierników czy tworzenia krasnali, które były miłym prezentem dla bliskich.
Nasze przedszkolaki także przygotowały świąteczny występ, który podziwiali rodzice i zaproszeni goście.
Uczniowie klas 1-3 swoje kolędowanie rozpoczęli w środę, 18 grudnia. Ich występ poprzedziła krótka pogadanka księdza Eryka o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia i historii kolędy.
Później piękne aniołki, strojni kolędnicy radowali słuchaczy pięknymi pastorałkami i kolędami. Usłyszeliśmy m.in. uczniów klasy 2B, którzy występ swoich klasowych koleżanek i kolegów poprzedzili grą na dzwonkach klimatycznej kolędy Wśród nocnej ciszy. Także uczniowie klasy 3A – Jakub Kramek i Franciszek Misiak swoją grą na flecie i keyboardzie kolędy Lulajże Jezuniu zaczarowali publiczność. Kolędy w wykonaniu młodszych uczniów długo jeszcze pobrzmiewały w uszach słuchaczy.
Klasy 4-8 prezentację kolęd i pastorałek rozpoczęły w piątek, 20 grudnia, kiedy w szkole panowała już naprawdę świąteczna atmosfera. I na tym koncercie nie zabrakło krótkiego wprowadzenia o znaczeniu zbliżających się Świąt przygotowanym przez ks. Grzegorza. Nie zabrakło też także pasterzy i aniołków. Jeden z nich – Alinka Fediuk śmiało wykonał na keyboardzie kolędę Do szopy, hej pasterze!
Muzyczną część Koncertu zakończyło wspólne wykonanie kolędy Gore gwiazda Jezusowi przez chór złożony z uczniów z Zespołu Wokalnego Comodo oraz nauczycieli.
Później ze sceny popłynęły serdeczne słowa, które Pani Dyrektor, Agnieszka Górska skierowała do uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Życzyła, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia upłynęły w rodzinnej i serdecznej atmosferze, a Nowy Rok przyniósł wszystko to, co najlepsze.


Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl